İnternet

Ticaret Bakanlığı Efsane Cuma İndirimleri için İnceleme Yapacak

Ticaret Bakanlığı, sahte indirimler yapan e-ticaret siteleri için incelemelere başlayacak.

Efsane Cuma kapsamında birçok e-ticaret devinin indirimler yaptığını ve ürünlerin fiyatlarında %70’e varan oranlarda düştüğünü görmüştük. Fakat bazı siteler indirim yapmak yerine indirim yapıyormuş gibi davranmaya başladı.

Bu firmaların önce fiyatları yükselttiği sonrasında ise indirim ile tekrar eski fiyatlara geri döndürdükleri belirtildi. Fiyat kısmında yapılan değişikliklerin gerçeği yansıtmadığı yönünde birçok şikayet alan Ticaret Bakanlığı, konu hakkında inceleme başlattıklarını duyurdu.

İndirim yalanı ile kullanıcıları çekmek isteyen e-ticaret sitelerinin araştırılacağını belirtilen Ticaret Bakanlığı, bunun için kullanıcılardan da yardım istedi. Paylaşılan bilgilendirmede kullanıcılardan da bu konuda yardım istendi. 

Ticaret Bakanlığı İndirimleri Denetleyecek

Şikayetlerin artması üzerine Ticaret Bakanlığı tarafından indirimlerin denetleneceği açıklandı. Hangi sitenin ne kadar indirim yaptığı konusunda da kullanıcılardan da yardım istendi. İndirimleri gerçeği yansıtmayan sitelerin ve indirimler hakkında ekran görüntülerinin alınarak Ticaret Bakanlığı’na ihbar edilmesi istendi.

Ticaret Bakanlığı

Bu şekilde yalan üzerine kurulu olan indirimlerin önüne geçilmeye çalışılacak. Yapılan denetimlerin sonrasında birçok alışveriş sitesinin de cezalarla karşı karşıya kaldığını görmek mümkün olabilir. Öyle birçok e-ticaret sitesinin bu şekilde kullanıcıları kandırmaya yönelik indirimler yaptığı biliniyor.

Bu şekilde firmaların tespit edilmesi için ise çalışmaların başladığını görüyoruz. Ayrıca bakanlık yayınlandığı alışveriş rehberlerinde de kullanıcıların güvenli bir şekilde alışveriş yapmaları için uyarılara yer verdi.   

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı