Oyun

The Elder Scrolls Legends Çalışmaları Durduruldu

The Elder Scrolls Legends için yolun sonu geldi.

Popüler kart oyunlarından biri olan The Elder Scrolls Legends, 2015 yılından bu yana yenileniyordu. Kart oyununun sürekli olarak yenilenmesi, serinin bir hayli öne çıkmasını sağlamıştı. Sürekli güncellemeler alan The Elder Scrolls Legends için yeni kart desteleri de sunulmaya başlamıştı. Fakat Bethesda son dönemde istediğini alamamaya başladı.

Firma destekleyici bir geliştirici ekip bulma konusunda farklı firmalarla anlaşmaya varmaya çalışmıştı. Bu noktada ilk olarak Dire Wolf Digital ile anlaşma yapıldı. Bethesda, istediği verimi bir türlü elde edememiş bu nedenle de Dire Wolf Digital ile yapılan ortaklık son bulmuştu.

The Elder Scrolls Legends Projeleri İptal

Dire Wolf ile yaptığı anlaşmayı sonlandıran firma, tekrar ana geliştirici firmaya dönmüş ve Sparkypants Studios ile anlaşmıştı. Oyunun geliştirilmesi konusunda önemli adımlar atılması beklenirken, yeni destekler ve ek paketlerin de geleceği konusunda bilgiler ortaya çıkmıştı.

The Elder Scrolls Legends

Ardı ardına gelen bilgilerin sonrasında firmanın istediği potansiyeli yine bulamadığı açıklandı. Bunun üzerine The Elder Scrolls Legends için tüm geliştirmeler son buldu.

Tek oyunculu ve çevrimiçi oyun modu hala aktif olarak kullanılıyor olsa da bundan sonraki aşamada oyuna yeni bir mod ve kart listesi eklenmeyecek. Karara tepkileri engellemek için Tamriel Collection paketinin ise ücretsiz bir şekilde dağıtılacağı açıklandı.  

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı