Haberler

Tesla Model S Menzili Artıyor

Tesla Model S için menzil güncellemesi geliyor.

Tesla, elektrikli araçları için yeni düzenlemeler yapmaya devam ediyor. Daha önce markanın araçlarındaki pil teknolojisini değiştirmek için çalışmalar başlatmıştı. Markanın yeni araçlarında pil sistemini daha da geliştireceği düşünülüyor. Bu konuda beklenen haberler ise ardı ardına gelmeye başladı. Son olarak araçların menzilleri konusunda yeni bir güncelleme yapılacağı ortaya çıktı.

İlk olarak Tesla Model S araçlarında yapılacak güncelleme ile aracın menzil kapasitesi değiştirilecek. Tesla’nın bunun için nasıl bir güncelleme sunacağı konusunda da bazı detaylar paylaşılmış durumda.

Tesla Model S Menzilinde Artış

Şu an satılan Tesla Model S serisi araçlarda 373 mil menzil sunulmakta. Bu menzil değerinin yaklaşık olarak 600 km seviyesini işaret ettiğin görüyoruz. Genel değerlendirme yapacak olursak 600 km menzilin yeterli geldiğini düşünebilirsiniz. Fakat Tesla bu konuda istekler olduğunu değerlendirmiş ve menzili arttıracak bir güncelleme hazırlığına girmiş durumda.

Yapılacak olan güncelleme sonrasında Tesla Model S araçlarının menzil kapasitesinin de 645 km seviyesine çıkarılacağı belirtildi. Bunun için yayınlanacak olan güncellemenin ilk etapta Tesla Model S araçları için geçerli olması bekleniyor. Sonrasında tüm araçlar için menzil artışını getirecek güncelleme yayınlanacak.    

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı