Haberler

Tesla Model S için Değişim Yolda

Tesla Model S tasarım değişiklikleriyle geliyor. Yeni Tesla Model S neler sunacak? Detaylar belli mi?

Otomatik pilot özellikleriyle fark yaratan markalardan biri olan Tesla, bir yandan elektrikli araç teknolojilerini geliştirmeye devam ederken bir diğer yandan ise yeni otomatik pilot sistemleri geliştiriyor. Şu sıralar Tesla Model S serisini yenilemesi beklenen markanın, araçta nasıl bir değişiklik sunacağı konusunda da bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Tesla Model S Neler Sunacak?

Yeni Tesla Model S aracı için doğrudan marka tarafından yapılmış olan bir açıklama bulunmuyor. Şirketin Fremont merkezinde yeni araçları test eden sürücülerden gelen bilgilere göre değişikliklerin sunulacağı ortaya çıkmış durumda.

Paylaşılan bilgilere göre Tesla Model S araçlarında ciddi bir tasarım değişikliği söz konusu olacak. Test sürücülerinden gelen bilgilerde, aracın dış tasarımının kesin olarak ortaya çıkmaması için özel bir kaplama kullanıldığı vurgulanıyor.

Her ne kadar aracın dış tasarımının ortaya çıkmasını engelleyecek bir kamuflaj kullanılmış olsa da tasarım değişikliği yapıldığı da net bir şekilde anlaşılıyor.

Tesla Model S

Buna göre aracın arka kısmının biraz daha yükseltildiğinden söz ediliyor. Arka tampon yükseltilirken, far kısımlarında da değişiklikler olduğu vurgulanıyor. Arka farların çok daha genişletildiği ve ön farlarında yenilendiği bilgisi var.

Ciddi bir tasarım değişikliğinin yolda olduğu net bir şekilde gözüküyor. Verilen bilgilere bakacak olursak, kasa yeni nesle geçecek. İlk defa 2012 yılında tanıtıma çıkan aracın, bu zamana kadar önemli bir tasarım değişikliği sunmadığını da hatırlatalım. Son olarak 2016 yılında yenilenen model, belli başlı ızgara kısımlarında değişikliklere gitmişti.

Izgaralar kaldırılmış ve Tesla Model S elektrikli araçlarda sunulan tasarıma daha yakın bir tasarımla gelmişti. Bu kez beklenen tasarım değişikliğinin sunulacağı konusunda bilgiler var. Tanıtım sonrasında değişiklikleri daha yakından göreceğiz.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı