Bilim & Teknoloji

Tesla Gigafactory 4 İnşaatı Bir Ormanı Yok Etti

Tesla Gigafactory 4 üretim tesisi ağaçların kesilmesine neden olacak.

Tesla, kısa bir süre önce yeni araçlarını ve araçları için gerekli olan pilleri üretmesi adına Berlin’in hemen dışında bir fabrika kuracaklarını açıklamıştı. Tesla Gigafactory 4 üretim tesisi olarak isimlendirilecek olan yeni tesis, hem Tesla Model 3 ve Model Y üretimlerini gerçekleştirmek için kullanılacak hem de araçların pillerinin üretimi için kullanılacak.

Geçtiğimiz haftalarda bunun için hazırlıkların tamamlandığı ve tesisin 2021 yılında kurulacağı konusunda bilgiler paylaşılmıştı. Şimdi ide Tesla Gigafactory 4 inşaatı için bir ormanın yok olacağı ortaya çıktı.

Tesla Gigafactory 4 İnşaatında Kesilen Ağaçların Yerine Dikim Yapılacak

300 hektarlık bir alan içerisine kurulacak olan Tesla Gigafactory 4, Berlin’in hemen dışında 50 km uzaklıkta bir bölgede konumlandırılacak. Freienbrink endüstriyel parkının hemen yanında konumlandırılacak olan tesis, binlerce ağacın kesilmesine neden olacak.

Tesla Gigafactory 4

Sevindirici haber şu ki planlamalara göre, kesilen ağaçların yerine 3 katı kadar yeni ağaç ekimi yapılacak. 3 katı kadar yeni ağaç ekimi yapılacak olsa da bu ağaçların aynı bölge içerisinde ekilmesinin pek mümkün olmayacağını da ekleyelim.

Muhtemelen ağaçların ekileceği bölgeler için çeşitli alanlarda seçimler yapılacak. Şimdilik Elon Musk tarafından bu yönde bir bilgi paylaşımı olmadı. Ünlü isim daha önce fidan bağışları sırasında 1 milyon fidan bağışı yaparak dikkatleri üzerine çekmişti.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı