Haberler
Trend

Tesla CyberTruck Teslim Tarihinde Değişiklik Yapıldı

Tesla Motors’un yeni aracı CyberTruck, değişik tasarımı ve gücü ile dikkatleri üzerine çekmişti. Şirket, alınan siparişlerin teslim tarihinde değişikliğe gidildiğini bildirdi.

Dünyanın en saygın şirketlerinden birisi olan Tesla Motors, CyberTruck teslim tarihinde değişiklik yaptı. Şirket, Model 3’ün üretimini aksatmamak ve yeni araçlara finansal kaynak yaratmak amacıyla CyberTruck’ın üretiminin 2021 yılı itibariyle başlayacağını duyurdu. Üç farklı modelle piyasaya çıkacak olan CyberTurck’ın tarihindeki değişiklik sipariş verenleri memnun etmese de şirketin kararı mecburen aldığı ifade ediliyor. 

Tesla CyberTruck Her Model İçin Farklı Üretim Tarihi

Şirket, CyberTruck için yeterli kaynağı bulamayacağını düşünerek tarihlerde değişiklik gerçekleştirdi. Bu değişiklikle birlikte kullanıcıların araçlarına ne zaman kavuşacakları belli oldu. İki motorlu ve üç motorlu modeller 2021 yılında üretime başlayacakken giriş seviyesinde olan tek motorlu Tesla CyberTruck için 2022 yılına randevu verildi. 

Özellikle diğer modellerinde kullanıcılarına sorun yaşatan ve araçları zamanında teslim etmeyen Tesla’nın bu problemi bir daha yaşatmamak için böyle bir tarih değişikliğine gittiği konuşuluyor. 

Giriş seviyesinde olan tek motorlu Tesla CyberTruck yaklaşık 40 bin dolardan satışa sunulacakken iki motorlu ve üç motorlu modellerde fiyatın daha da yükseldiği bilinmekte. İlk etapta tasarımıyla tepki toplayan aracın daha sonrasında beğeni kazandığı ve özellikleriyle ön plana çıktığını belirtmek mümkün. Şirket, kullanıcılarını araç hakkında bilgilendirmeye devam edeceğini duyurdu

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı