Bilim & Teknoloji

Tesla CyberTruck için Tarih Belli Oldu

Tesla CyberTruck tanıtım tarihi ortaya çıktı.

Elektrikli araçlar için üretimlerini hızlandıran Tesla, Model serisi araçları ile büyük oranda başarı elde etmişti. Şu sıralar Model Y serisi araçları için testlerine devam ettiği bilinen markanın bir yandan da elektrikli kamyonet modeli üzerinde çalışmalar yaptığını görmüştük. Tesla CyberTruck isimlendirilecek olan aracın özellikleri konusunda ise belli başlı iddialar ortaya çıkmıştı. Kasalı bir model olması beklenen serinin ne zaman tanıtılacağı ise açıklanmamıştı. Beklenen tarih ise sonunda ortaya çıktı.

Tesla CyberTruck Kasım Ayında Geliyor

Elon Musk tarafından yapılan açıklama sonrasında yeni seri araçların bu yıl içerisinde geleceği ortaya çıktı. Tesla CyberTruck adıyla gelecek olan araç için Kasım ayı hedef gösterildi. İlk olarak Eylül ayında tanıtılacağı iddiaları gündeme gelse de aracın Eylül ayında tanıtılmadığını gördük.

Tesla CyberTruck

2 ay gecikmeli olarak tanıtılması beklenen aracın Kasım ayının içerisinde sunulduğunu göreceğiz. Serinin özelliklerinin neler olacağı ve nasıl bir fiyat sunulacağı konusunda detayların da yine tanıtımla beraber paylaşılması beklenmekte. Şu an için Tesla CyberTruck aracının ne zaman satışa çıkacağı konusunda da bilgi yok.

Muhtemelen tanıtımın hemen sonrasında 2020 yılı içerisinde serinin satışa çıkması da söz konusu olacak. Tanıtımın sonrasında hem merak edilen teknolojileri göreceğiz hem de çıkış tarihi konusunda detayları görmek mümkün olacak. Tesla’nın bu sınıfta ne kadar başarılı olacağını da bu şekilde görmek mümkün olacak.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı