Haberler

Tesla Cybertruck Bu Kez Polis Aracı Olacak

Tesla Cybertruck araçları için polis görevi başlıyor. Yeni araçlar Dubai'de kullanılacak.

Tesla’nın yeni seri elektrikli pickup modeli olan Tesla Cybertruck için geçtiğimiz günlerde tanıtım yapıldı. Benzersiz bir tasarım kullanan aracın, motor gücü kısmında da rakiplerini bir hayli geride bıraktığını görüyoruz.

Başarılı serinin tartışmaları devam ederken, Tesla’nın yeni araçlarının beklenmedik bir şekilde ilgi gördüğü de ortaya çıktı. Bu kez Tesla Cybertruck modelinin polis aracı olacağı haberi verildi. Dubai Polis Teşkilatı’nın yeni gözdelerinden biri olarak gösterilen seri için siparişlerin de şimdiden verildiğini eklemek gerekiyor.

Tesla Cybertruck için Yeni Adım

Daha önce de lüks araçları ile dikkat çeken Dubai Polis Teşkilatı’nın envanterine bu kez yeni elektrikli pickup modellerinin dahil edileceği açıklandı. Teşkilat tarafından sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşım sonrasında yeni serinin polis aracı olarak 2020 yılında kullanılacağı söylendi.

Tesla Cybertruck

Fakat araçların 2021 yılında piyasaya çıkmasını bekliyoruz. Haliyle bir gecikme durumu olabilir. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre aracın kullanım amacı turistlerin yoğun olduğu bölgelerde devriye gezmek olacak.

Bu denli büyük bir kasaya sahip olan aracın, devriye görevinde ne kadar başarılı bir performans göstereceği konusunda ise herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmamış durumda. Serinin benzeri şekilde çalışmalarla gündeme gelmesi ve farklı yatırımların da yapılması söz konusu olabilir. Bu atılımın sadece Dubai ile sınırlı kalması beklenmiyor.  

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı