Bilim & Teknoloji

Tesla Araç Çağırma Özelliğini Tanıttı

Otonom araç teknolojileri denildiği zaman akla ilk gelen firma olan Tesla, bu konuda iddiasını konuşturmaya devam ediyor. Elektrikli otomobiller konusunda belli bir sınırı geçmiş olan markanın şu sıralar yeni bir otonom sistemi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Gelişmiş Tesla Araç Çağırma sistemi olarak duyurulan yeni otonom teknolojisinin detaylarına bakalım.

Tesla Araç Çağırma Sistemi Değişiyor

Tesla Araç Çağırma sistemi, daha önce kullanımda olan bir sistem. Fakat bu sistem oldukça sınırlı bir kullanım alanına sahipti. Sürücüler araçlarını çağırdıkları zaman, araç sadece ileri ve geri hareket ediyordu. Kısacası tam anlamıyla otonom araç ayrıcalıkları kullanılmıyordu.

Gelişmiş Tesla Araç Çağırma özelliği ise biraz daha farklı bir kullanıma sahip. Güncellenen sistem, araçların sadece ileri geri değil, tüm manevraları yapmasını sağlıyor.

Tabii ki bunun için sunulan bir limit söz konusu. 150 metre alan içerisinde aracınızı çağırmanız mümkün. 150 metre içerisinde aracınızı çağırdığınızda tüm manevralar gerçekleştirilebiliyor.

Bu şekilde sürücüler aracını istediği noktaya gönderebiliyor ya da aracı çağırabiliyor. Bunun için mobil uygulamayı kullanmanız yeterli oluyor. Mobil uygulama üzerinden çalışan sistem şu an için beta aşamasında karşımıza çıkıyor. Beta sürümünde karşımıza çıkan yeni özelliğin testlerinin tamamlanmasının ardından tüm destekli araçlar için kullanıma gireceğinden söz ediliyor.

Bunun için net bir süre verilmediğini de ekleyelim. Denemeler ne kadar sürecek ya da denemeler hangi seriler için geçerli olacak henüz net değil. Bunlar için Tesla tarafından yapılan açıklamaları gerekecek. Gelişmiş Tesla Araç Çağırma sistemi hakkında daha net bilgi almak istiyorsanız, yazıya eklediğimiz videoyu izleyebilirsiniz.    

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı