Bilgisayar

Surface Pro Tasarımı Detaylandırıldı

Yeni Surface Pro modelinin patent görselleri ortaya çıktı. Surface Pro nasıl bir model olacak?

Microsoft’un donanım alanında en başarılı olduğu cihazlar arasında yer alan Surface Pro modeli için önemli bilgiler gelmeye devam ediyor.

Kısa süre sonra yenilenmesi beklenen Surface Pro tablet modelinin özelliklerinin neler olacağı konusunda önemli bilgiler veren yeni bir patent dosyasının ortaya çıktığını da ekleyelim.

Surface Pro Nasıl Özelliklerle Gelecek?

Surface Pro tablet modelinde en büyük değişikliğin çerçeve kısmında karşımıza çıkacağını görüyoruz. Bu modelin çerçeve kısmında biraz daha ince çerçeveler kullandığı görülecek. Özellikle üste çerçeve alanında biraz daha ince bir kesit kullanıldığını göreceğiz.

Hem üst kısımda hem de alt kısımda çerçevelere yer verdiği görülen yeni Surface Pro modelinin, kasa kısmında da daha ince bir seri olarak karşımıza çıktığını göreceğiz.

Surface Pro

Yeni tablet modellerinin kasa dışında klavye bölümünde de çok daha ince bir dizayn sunduğunu görmek mümkün olacak. Genel kullanım konusunda biraz daha rahat bir kullanım elde edilmesini sağlayacak olan ince klavyelerin, donanımsal olarak da değiştirilmesi bekleniyor. Özellikle tuş dayanıklılığının artması beklentisi var.

Yine çoklu kullanım desteği de sunan serinin, tablet moduna geçiş yapıp 2’si 1’arada bir cihaz olarak da değerlendirilebileceğini de belirtelim. Özellikle kasanın biraz inceltilmiş olması, rahat kullanım konusunda daha iyi bir serinin söz konusu olduğunu göstermekte.

USB Type C desteği ve mıknatıslı kasa desteği gibi artı özelliklerle beraber gelecek olan Surface Pro modelinin muhtemelen yıl sonuna doğru tanıtılması beklentisi var.

Ancak cihazın teknik özelliklerinin neler olacağı ve fiyatının nasıl olacağı konusunda da bir bilgi söz konusu değil. Muhtemelen fiyat konusunda da tanıtımı beklemek gerekecek. Şimdilik detaylar bu şekilde.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı