Mobil

Surface Duo Özellikleri Sızdı

Surface Duo teknik bilgilerini görme şansı bulduk. Surface Duo hayal kırıklığı yaratabilir.

Microsoft, Ekim ayında bir tanıtım yapmış ve yeni ürünlerini duyurmuştu. Tanıtımın en dikkat çekici telefonlarından birisi de Surface Duo olmuştu. Katlanabilir telefon alfa versiyon olarak gösterildi ama teknik detaylar için veriler açıklanmadı.

Katlanabilir telefonun özellikleri için aradan geçen aylardan sonra bilgiler geldi. Aylardır merakla beklediğimiz özelliklerin ne kadar doğru olduğu tartışılır.

Surface Duo Eski İşlemci Kullanacak

Telefonda iki adet ekran olacak. 5.6 inçlik iki ekranın ikisinde de AMOLED teknolojisi var. 1800 X 1350 piksel değerinde ekranları açtığınız zaman, tam boy bir tablet ile tablet kullanacaksınız.

Android 9 işletim sistemini kullanacağı öğrenilen katlanabilir telefon için işlemci ise pek memnun etmeyebilir. Telefonda bir nesil eski işlemci kullanılacak. Snapdragon 855 işlemcisinin kullanılması, akıllardaki soru işaretlerini arttırmaya yetti.

Neden yeni işlemcilerin kullanılmadığı kısmında ise bir bilgi yok. Eski işlemciyle beraber yine çok memnun etmeyecek bir RAM kapasitesi olacak. RAM kapasitesi 6 GB.

6 GB RAM ve eski nesil işlemciler ne kadar yeterli gelecek bilemiyoruz. Standart bir akıllı telefon olarak düşünmemek gerekiyor. İki ekran olacak ve işlemci iki ekrana da güçç verecek. Tek bir ekran olmayacak. İki ayrı ekranda katlanan bir telefon gelecek.

Bu bilgiler sızmasına rağmen Surface Duo için çıkış tarihi hala sızmadı. Microsoft da tarih vermekten kaçınıyor.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı