Oyun

Street Fighter 5 Ücretsiz Sürümle Geliyor

Street Fighter 5 oyunu için ücretsiz sürüm müjdesi geldi. Street Fighter 5 ne zaman ücretsiz olacak?

Şu sıralar oyun dünyasında yeni bir yarış söz konusu. Bir dönem atarileri süsleyen iddialı yapımlar için yeni nesil oyunlar duyurulmaya başlandı. 23 Nisan tarihinde bu alanda en iddialı yapımlardan biri olmasını beklediğimiz Mortal Kombat 11 oyununun çıkış yaptığını göreceğiz. Fakat bu hafta karşılaşacağımız tek sürpriz bu olmayacak. Bunun dışında şu an en güncel Street Fighter oyunu olan Street Fighter 5 için de sevindirici bir haber var.

Street Fighter 5 Ücretsiz Oluyor

Capcom tarafından yapılan açıklamaya göre Street Fighter 5 oyunu kısa bir süre için ücretsiz olarak sunulacak. Yeni Mortal Kombat oyununun çıkış yapacağı gün, yani 23 Nisan günü Street Fighter 5 için de sevindirici haber karşımızda olacak.

Oyunun 23 Nisan Salı günü ücretsiz olarak sunulduğunu göreceğiz. 23:00’dan itibaren Street Fighter 5 oyununa bedelsiz olarak ulaşabileceksiniz. Ücretsiz sürümün ise belli bir süresi olacak. Oyunun ücretsiz olarak oynanabileceği süre 2 hafta olarak açıklandı. 5 Mayıs saat 23:00’e kadar oyuna tamamen ücretsiz olarak erişmek mümkün olacak.

Street Fighter 5

2 hafta gibi oldukça uzun bir süre boyunca ücretsiz olarak oyunu oynamak için tek yapmanız gereken ise Steam hesabınıza giriş yapmak olacak. Steam kütüphaneniz üzerinden eklenen ücretsiz sürümü indirmeniz ve ardından oyunu oynamanız yeterli olacak.

Ayrıca sunulacak olan 20 karakter ve ana oyun modları dışında Street Fighter 5 Arcade versiyon avantajlarının sunulacağını da ekleyelim. Bu mod sayesinde oyuncuların ekstra DLC paketlerine erişmesi de mümkün hale gelmiş olacak. 4 adet DLC karakterini kontrol edeceğimiz oyunda, ekstra olarak 16 orijinal karakteri kullanmak da mümkün olacak.

Bu süreç içerisinde oyunu satın almış ancak DLC paketlerini satın almamış olan kullanıcılar için de iyi haberler var. DLC paketlerini almayan kullanıcılar için de bu süre içerisinde DLC paketlerine erişim imkanı verilecek. 2 haftalık oynama süresinin Mortal Kombat 11 çıkışını nasıl etkileyeceği ise bir başka merak konusu. Fakat firmanın ana amacı bu atacağa cevap vermek gibi gözüküyor.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı