HaberlerOyun

Steam Sunucuları Neden Çöktü?

Steam sunucularında kısa süreli çökme yaşandı. Sunucu sorununa ilişkin bir açıklama yapıldı mı?

Dünyanın en popüler dijital oyun servisi olarak gösterebileceğimiz Steam, şu sıralar bambaşka bir konu ile gündemde. Servisin gündeme gelmesinin nedeni bir süredir yaşanan çökme sorunları. İlk olarak geçtiğimiz hafta içerisinde gündeme gelen çökme sorununda, birçok kullanıcı uygulamaya erişememiş ve sunucuların girişe kapalı olduğu görülmüştü.

Sorunun neden kaynaklandığı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Valve tarafından da konuya ilişkin herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

Yaşanan sunucu sorununun birkaç saat sonrasında, sunucuların yeniden kullanıma açıldığı ve sorunun giderildiği açıklandı. Sadece birkaç saat içerisinde düzelen sorun pek önemsenmemişti. Fakat geçen hafta yaşanan çökme sorununun hemen sonrasında bu gece bir kez daha aynı problem gündeme geldi. Yine sunucular kapalı konuma geçti.

Steam Sunucularına Erişim Kesildi

Başta ABD bölgesinde olmak üzere, sunuculara erişimin bir kez daha kesildiği oraya çıktı. Geçen hafta yaşanan çökme sorununun hemen ardından yine bir çökme sorunuyla karşı karşıya kalmış olduk.

Genel olarak ABD ve Kanada bölgelerinde yer alan oyuncuların sorunlar yaşadığı belirtilse de söz konusu sorunun ülkemizde de yaşandığını belirtelim. Saat 21:00 sıralarında yaşanan sunucu sorunu nedeniyle Steam erişimi kapalı hale geldi. Hesaplarına girmek isteyen kullanıcıların zaman aşımı mesajlarıyla karşı karşıya kaldıklarını da belirtelim.

Sadece uygulamada değil, bunun yanında web sitesi üzerinden girişlerde de sorunlar yaşandığı yönünde bilgiler var. Sorunun neden kaynaklandığı ve ne kadar çözülebildiği konusunda ise bir açıklama yapılmadığını söylemek yanlış olmaz. Sorunun çözülüp çözülmediği bilinmiyor ancak yavaş yavaş kullanıcılarda hesaplarına girebilmeye başladı.

1 hafta içerisinde iki kere yaşanan çökme sorununun nedeni ise en çok merak edilen kısım. Valve bu konuda bir açıklama yapmadığı gibi yakın bir zamanda da açıklama yapacak gibi durmuyor. Firmanın geçen sefer yaşanan çökme sorununa ilişkin bir açıklama yapmaması en büyük işaret. Steam için herhangi bir açıklama gelirse ya da çökme sorununun nedeni belli olursa, sitemizden gelişmeleri aktaracağız.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı