Mobil
Trend

Spotify’dan Kedi, Köpek ve Hamster İçin Özel Çalma Listeleri!

Spotify'dan hayvan sahiplerini sevindirecek bir haber geldi. Uygulamada artık kedi, köpek ve hamsterlar için çalma listeleri yer alacak.

Köpeğinizi ya da kedinizi evde yalnız bırakırken suçluluk duyuyorsanız Spotify’ın yeni özelliği hoşunuza gidecek. Spotify, evcil hayvanlarınızı dinginleştirecek ve keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak podcast ve çalma listelerini kullanıcılarının beğenisine sunacak.

113 milyon üyeye sahip Spotify, bir dizi algoritmik olarak küratörlü evcil hayvan çalma listesini tek başına bırakılan kedi, köpek ve hamsterlar için yayınlayacak. Çalma listeleri kullanıcıların kendi müzik zevklerine ve evcil hayvanların türüne göre ayarlanabilecek. Spotify stresi azaltmaya yardımcı olmak için hayvan uzmanları ile birlikte ”Köpeğimin Favori Podcast”ini oluşturdu.

Spotify, son yılların en popüler sanatçılarının müziklerine sahip. Podcastler beşer saatten oluşuyor. Ses kayıtları insan sesleri, rahatlatıcı müzik ve yağmur olmak üzere farklı seçeneklerden meydana geliyor. Podcastteki seslendirmeler İngiliz aktör Ralph Ineson ve aktris Jessica Raine tarafından seslendiriyor.

Kraliyet Hayvanlara Zulüm Önleme Derneği’nden Onay Geldi

İngiltere’nin hayvanlar için kurulmuş olan meşhur hayvan derneği Hayvanlara Şiddeti Önleme Derneği, podcast’i desteklediğini söyledi. Bununla birlikte dernek, hiçbir podcast’in sahiplerin ilgisi yerine konulamayacağının altını çizdi. Araştırmalar birçok köpeğin düzenli olarak sahipleri işe gittiğinde ya da dışarı çıktığında yalnız kaldığını söylüyor. York Üniversitesi’ndeki hayvan psikologu Alex Benjamin podcast’in hayvanları yatıştırmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı