Haberler

Spotify Otomatik Kapatma Özelliği Geliyor

Spotify Otomatik Kapatma özelliği için beklenen duyuru yapıldı. Spotify Otomatik Kapatma neler sunuyor?

Dünyanın en çok kullanılan müzik abonelik servislerinden biri olan Spotify, şu için Apple Music ile ciddi bir yarış içerisine girmiş durumda. Girdiği yarışta öne geçmeye çalışan Spotify, son olarak otomatik kapatma sistemleri üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Spotify Otomatik Kapatma özelliğinin ne zaman geleceği konusunda ise net bir açıklama yapılmamıştı.

Şimdi ise beklenen açıklama yapıldı. Spotify Otomatik Kapatma sistemi için beklenen güncelleme yayınlandı. İlk olarak Android işletim sistemi için yayınlanan güncelleme, adı üzerinde genel kullanımda oldukça etkili olacak.

Spotify Otomatik Kapatma Neler Sunacak?

Yeni güncelleme sonrasında sistemin işleyişinin nasıl olacağı konusunda da açıklamalar yapıldı. Yatmadan önce yapabileceğiniz zamanlama sayesinde otomatik kapatma süresini belirleyebileceksiniz.

5,10,15 30,45 ve 60 dakikalık süreler olarak sunulacak olan otomatik kapatma sürelerinin kullanıcı kontrolünde olacağını da ekleyelim. Güncellemenin Android işletim sistemi için yayınlandığını ekleyelim.

Spotify Otomatik Kapatma

Sadece genel zamanlama değil, şarkılara göre zamanlamada yapmak mümkün hale geldi. Yani seçtiğiniz şarkıdan sonra programın kapatılması ya da seçtiğiniz şarkılara göre sürenin çalışması da mümkün hale geldi.

Yeni güncellemenin son kullanıcılara dağıtılması biraz zaman alacak. Güncellemeyi yapan kullanıcıların ise doğrudan otomatik kapatma menüsü üzerinden ayarlamaları yapabileceğini de ekleyelim.

Şimdilik güncelleme için sunulan yenilikler bu şekilde. Belki sürüm notlarının açıklanmasının ardından daha farklı detaylara da ulaşmak mümkün olabilir.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı