İnternet

Spotify Grup Oturumu Sistemi Devreye Girdi

Spotify Grup Oturumu özelliği ücretli sürüm için kullanıma açıldı.

Spotify, kullanıcılar arasındaki etkileşimi arttırmak için yeni bir güncelleme duyurdu. Güncelleme sonrasında Spotify Grup Oturumu sistemi kullanıma açıldı. Uygulamanın eğlenceli yönünü öne çıkaracak olan yeni güncellemenin şimdiden beğeni topladığı bir gerçek. Özellikle karantina günlerinde evde kalan kullanıcılar bu özelliği çok sevecek gibi duruyor.

Spotify Grup Oturumu

Spotify Grup Oturumu Sistemi Nasıl Çalışacak?

Şarkı paylaşımı özelliğini temel alan yeni özellik, çalma listesi paylaşımını daha eğlenceli hale getiriyor.

Artık sadece oluşturduğunuz listeleri paylaşmakla kalmayacaksınız. Çevrim içi olarak diğer kullanıcılarla ortak bir çalma listesi oluşturabileceksiniz.

Ortak olarak oluşturabileceğiniz listeleri, anlık olarak da çalabileceksiniz. Listeyi oluşturan ve listelere katılan misafir kullanıcılar şarkıları değiştirebilecek.

Böylece kullanıcıların uzak bağlantı ile ortak şarkı listeleri oluşturup aynı anda bu listeleri çalabilecekler. İşleyiş ise video konferans uygulamalarına bir hayli benzemekte.

Yapılması gereken, uygulamanın sağ üst kısmında yer alan bağlantı kodunu karşı tarafa vermek. Bu kodu giren kullanıcıların ortak çalma listelerine erişmesi ve listeyi düzenlemesi mümkün olacak.

Spotify Grup Oturumu

Spotify Grup Oturumu sisteminin ücretli üyelere özel ve sınırlı olduğu da gelen diğer bilgiler. Sevileceği kesin olan özelliğin, ücretsiz sürüme gelmesi pek mümkün değil gibi.

Ücretsiz sürüm için bu özelliğin kullanıma girmesi kullanım oranının çok yükselmesini sağlayacak bir düzenleme olur. Spotify bunun için bir duyuru yapabilir.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı