Bilim & Teknoloji

Spotify Car Thing Ortaya Çıktı

Spotify Car Thing test cihazı ortaya çıktı. Spotify Car Thing neler sunuyor? Artılar neler? Sistem nasıl çalışacak?

Müzik servisleri içerisinde ilk sırada yer alan Spotify, son dönemde Apple ile yarış içerisine girmiş durumda. Sürekli olarak abone sayısı artmaya devam ediyor olsa da abone artış hızında da Apple Music uygulamasını geçemeyen Spotify, şu sıralar yeni bir ürün üzerinde çalışıyor. Bu kez kullanıcılara araçlar için özel bir sistem sunulacak. Spotify Car Thing adı verilen yeni sistemle beraber, kullanıcıların araçlarından müzik dinlemesi mümkün hale gelecek.

Spotify Car Thing Neler Sunacak?

Spotify Car Thing cihazı, 12 volt standart giriş üzerinden çalışacak. Bu giriş üzerinden araçların bağlantısını gerçekleştirmek ve sanal asistanı kullanmak mümkün.

Tabii ki bağlantı için Bluetooth gerektiğini de belirtelim. Başta belirttiğimiz gibi cihazın sanal asistan olarak görev yaptığını görmek mümkün olacak. Bunun için tek komut sisteminin yeterli olduğunu göreceğiz.

Sadece “Hey, Spotify” komutunu vermeniz, sistemin çalışması için yeterli olacak. Bu komutun çalışmasının ardından yapmanız gereken istediğiniz şarkıyı söylemek olacaktır. Spotify Car Thing sistemine bağlanan cihazların çalma listelerine ulaşmanın da mümkün olduğunu belirtelim.

Spotify Car Thing

Tabii ki tüm bu işleyişin ardından Spotify Car Thing üzerindeki ekranın nasıl çalıştığını da belirtelim. Bu ekran üzerinden çalan parçaları görmek, bağlantı durumlarını görmek gibi ayrıcalıkları elde edebiliyorsunuz.

Bir sanal asistan üzerinden aracınızda müzik çalmanıza izin verecek olan yeni cihazın kısa süre sonra kullanıma girmesi bekleniyor. Fakat öncelikle bir test sürecinin başlatıldığını göreceğiz. Bu test süreci sadece ABD üzerinde geçerli olacak ve testler belli başlı Premium kullanıcılarına verilecek.

ABD dışında testlerin yapılması beklenmiyor. Testlerin ne zaman tamamlanacağı ise sistemin doğru çalışması durumuna bağlı. Tüm testler başarılı devam ederse, bu durumda Avrupa için de satışa çıkması beklenen bir ürünle karşı karşıya olacağız.   

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı