Mobil

Sony Xperia Ace Tasarımı ve Özellikleri

Sony Xperia Ace akıllı telefonları tanıtıldı. Sony Xperia Ace için tüm özellikler.

Sony, akıllı telefon konusunda çok başarılı olamadı. Markanın yeni akıllı telefon modellerinin satışlarında da çok yüksek satış rakamları elde edemediğini gördük. Ülkemizde de satışları çok yükselmeyen Sony, ülkemiz için akıllı telefon satışlarını durdurmuştu.

Artık çok fazla akıllı telefon modeli tanıtmayan markanın son olarak Sony Xperia Ace akıllı telefonlarını ortaya çıkardığını gördük.

Amiral gemisi akıllı telefon modelleri kadar olmasa da dikkat çeken yeni modelin detaylarından söz edelim. Bakalım Sony Xperia Ace nasıl bir akıllı telefon modeli olarak geldi.

Sony Xperia Ace Tasarımı Nasıl?

Yeni akıllı telefonların kompakt bir tasarım sunduğunu görüyoruz. Yeni akıllı telefonların ön kısımda bir çerçeve alanına sahip olması dikkat çekici. Ön kısımda yer alan çerçeve alanı, ekran boyutunun biraz küçülmesin neden oluyor.

Sony Xperia Ace

Fakat Sony’nin bunu hep yaptığını görüyoruz. Marka daha önce tanıttığı bir çok modelinde de aynı çerçeveli tasarımı kullanmaya devam etmişti. Aynı durumun yeni modelde de geçerli olduğu görülüyor.

Arka kısma baktığımız zaman ise yine tek arka kameranın başrol oyuncusu olduğunu görüyoruz. Tek arka kamera üzerine kurulu bir tasarım söz konusu. Tabii ki yine kamera lensleri biraz daha büyük.

Sony Xperia Ace Ekranı

Küçük bir model olan Sony Xperia Ace akıllı telefonlarında çok geniş bir ekran boyutu da söz konusu değil. Zaten çerçeveleriyle dikkat çeken ekranın 5 inç olduğunu görüyoruz.

5 inçlik ekranla beraber sunulan çözünürlük değeri ise 2160 X 1080 piksel olarak açıklanmış durumda.

LCD ekranların teknoloji kısmında da başarılı seriler olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. En azından çözünürlük değeri sınıfına göre oldukça iyi bir değerde.

Sony Xperia Ace

Sony Xperia Ace Teknik Özellikleri

Yeni akıllı telefonların teknik özelliklerinden de söz etmek gerekiyor. Teknik özellikler kısmında Sony Xperia Ace orta sınıf bir model.

Serinin içerisinde Snapdragon 630 işlemcileri yer alıyor. Orta segment işlemciler, Adreno 508 grafik birimi ve 4 GB RAM bellek miktarıyla destekleniyor.

12 MP değerinde arka ve 8 MP değerinde de ön kamerası bulunan akıllı telefonun fiyatının da 444 dolar olduğunu ekleyelim.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı