Mobil

Sony Xperia 5 Kamera Puanları Açıklandı

Sony Xperia 5 kamera puanları açıklandı.

Sony’nin IFA etkinliğinde tanıtımını yaptığı yeni akıllı telefonları için değerlendirmeler ve testler yapılmaya devam ediyor. Sony Xperia 5 modelleri için yapılan testlerle beraber son olarak telefonların kamera puanlarının yayınlandığı açıklandı. DxOMark tarafından yapılan derecelendirme sonrasında Xperia 5 akıllı telefonlarının kameralarının ne derece başarılı olduğu da ortaya çıkmış oldu.

Sony Xperia 5 Kamera Puanı Nasıl?

DxOMark tarafından yapılan derecelendirme sonrasında Sony Xperia 5 akıllı telefonlarının toplamda 95 puan aldığı görülüyor. Fotoğraf çekimi konusunda 101 puan aldığı görülen akıllı telefonların videolar kısmında ise 83 puan aldığını görüyoruz. Video puanlarının düşük olması, yeni akıllı telefonların ortalama puanının da düşmesine neden oldu.

Sony Xperia 5

Yeni akıllı telefonların kamera puanlarında bu değerle beraber 95 puan aldığını görüyoruz. Asıl ilginç olan ise yeni seri akıllı telefonların Sony Xperia 1 modelini geçmesi oldu. Bu noktada amiral gemisi model olan Xperia 1 akıllı telefonlarının puanının 91 olduğunu ekleyelim.

Derecelendirmede bu puanla beraber Sony Xperia 5 akıllı telefonlarının ise Galaxy Note 8 akıllı telefonunun önüne geçtiğini söyleyebiliriz. Hem Note 8 akıllı telefonlarının hem de iPhone 8 Plus akıllı telefonlarının 94 puan alındığını görüyoruz. Xperia bu kamera puanlarıyla eski amiral gemisi akıllı telefonları geride bırakmayı başarmış durumda.    

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı