Mobil

Sony Xperia 2 Özellikleri Paylaşıldı

Sony Xperia 2 modeli için ilk bilgiler ortaya çıktı. İşte Sony Xperia 2 hakkında ortaya çıkan son söylentiler.

Sony’nin akıllı telefonlar için pek başarılı bir grafik çizdiğini söylemek mümkün değil. Özellikle amiral gemisi akıllı telefon modelleri için ciddi bir mücadele söz konusu. Tüm bu mücadeleye rağmen, son serilerde de istediğini almayan markanın şimdi ise yeni bir telefon üzerinde çalıştığı açıklandı. Bu kez gündemdeki model Sony Xperia 2 akıllı telefonları olacak.

Sony Xperia 2 Nasıl Özellikler Sunacak?

Sony Xperia 1 modeliyle Sony Xperia 4 serisinin arasında bir telefon olacağı iddia edilen yeni model ile ilgili yapılan paylaşımlar, iddialı bir telefonun geleceğini işaret ediyor. Sony Xperia 2 adıyla geleceği iddia edilen yeni akıllı telefonların, amiral gemisi serilerini aratmayacak özellikleri bulunacak. 7

Hatta bu model için de amiral gemisi akıllı telefonu demek mümkün olacak çünkü serinin içerisinde yer alacak işlemci modeli Snapdragon 855 olacak. İddialı amiral gemisi işlemci modelleriyle beraber gelecek olan akıllı telefon, 6 GB RAM bellek kapasitesine sahip olacak.

Sony Xperia 2

Zaten 7 nm üretim sürecinin bir ürünü olan işlemciler, ne kadar iddialı bir telefon geleceğini gösteriyor ancak RAM bellek miktarı da bunu doğrulamakta.

Teknik kısımda dikkat çeken bir başka noktanın ekranlar olduğunu göreceğiz. Yine Sony Xperia 2 akıllı telefonlarında da 21:8 sinematik ekranların bulunması bekleniyor. Geniş ekran panellerinin kullanılacağı akıllı telefon, çok daha geniş bir görüntü alanı sunacak.

Bunun yanında çözünürlük değeri kısmında ise 2880 X 1234 piksel değerinin sunulması bekleniyor. Yine amiral gemisi akıllı telefonlarında gördüğümüz bu ekran değerleri de ne kadar başarılı bir telefonun geleceğinin işareti olarak gösterilebilir.

Arka kısımda 3, ön kısımda ise tek kameraya sahip olabileceği de söylenen yeni modellerin Eylül ayı içerisinde tanıtıma çıkması ve bu senenin Sony temsilcisi olması beklentisi var.

Tabii ki tanıtım tarihi için yine net süre vermeyelim. Eylül ayı işaret ediliyor olsa da kesin olarak Eylül ayında tanıtım yapılacak demek yanlış olur. Muhtemelen önümüzdeki aylarda da bu konuda net bir bilgi almak mümkün olacak.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı