Mobil

Sony Xperia 1 ve Xperia 5 Android 10 Güncellemesi Aldı

Sony Xperia 1 ve Xperia 5 için Android 10 güncellemesi sunuldu. Yeni güncellemeler neler getiriyor?

Akıllı telefonları için sürekli güncellemeler yayınlayan markalar arasında yer almayan Sony, akıllı telefonlarıyla çok fazla gündeme gelmez oldu. Marka bir yandan satış rakamlarında kayıp yaşarken bir yandan ise belli başlı pazarlardan çekilmeye başladı.

Buna rağmen yeni akıllı telefon modelleri için çalışmalar yapmaya devam eden marka bir yandan da güncellemeler sunmaya başladı. Son olarak Sony Xperia 1 ve Xperia 5 modelleri için Android 10 güncellemesinin yayınlandığı duyuruldu.

Sony Xperia 1 ve Xperia 5 Android 10 Güncellemesi

Yenilenmiş olan bir arayüzle beraber gelen Sony Xperia 1 ve Xperia 5 Android 10 güncellemeleri, yeni Android sürümünde yer alan tüm özellikleri söz konusu akıllı telefonlara getiriyor.

Her iki akıllı telefon modeli için de sunulan Android 10 özellikleri bir yana, yeni sürümle beraber Kasım ayı güvenlik yamaları da kullanıma sunulmuş oldu.

Sony Xperia 1 ve Xperia 5

Kasım 2019 güvenlik yamalarının kullanıma sunulduğu güncellemelerin şimdilik sadece Avrupa ve ABD genelinde yayınlandığı da açıklandı. Fakat güncellemenin diğer bölgelere sunulacağı tarih konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Bunun için Sony’nin açıklama yapması söz konusu olacak. Sony Xperia 1 ve Xperia 5 Android 10 güncellemesi ile gelen tüm yenilikleri görmek için ise sürüm notlarının yayınlanmasını beklemek gerekiyor.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı