Mobil

Sony Xperia 1 Satışa Sunuldu

Sony Xperia 1 akıllı telefonların fiyatları ortaya çıktı. Sony Xperia 1 satış fiyatı nasıl? Yeni model ne zaman satışa çıkıyor?

Akıllı telefon bölümü çok iyi gitmeyen Sony, geçtiğimiz günlerde akıllı telefon üretimi konusunda radikal kararlar alacağını açıklamıştı. Firma tarafından yapılan açıklamaların hemen sonrasında ülkemizin de bulunduğu bazı merkezlerde Sony Xperia satışlarının durdurulduğunu görmüştük. Bun rağmen tanıtımı yapılan Sony Xperia 1 akıllı telefonları için ise beklenen açıklama sonunda geldi.

Yeni akıllı telefonların satışının başladığı açıklandı. Avrupa pazarında satışları başlayan Sony Xperia 1 akıllı telefonlarının fiyatı da netlik kazanmış oldu.

Sony Xperia 1 Ne Kadar Fiyatla Satılacak?

Yeni akıllı telefonların amiral gemisi modeller olduğunu belirterek başlayalım. Telefonların 6.5 inçlik büyüklüğünde bir ekranı bulunuyor.

Ekran kısmı önemli çünkü söz konusu modellerin 1644 X 3840 yani 4K çözünürlüğü bulunmakta. Bunun dışında 21:9 en boy oranına sahip bir ekrandan söz ediyoruz. Bu ekran sayesinde sinematik görüntü sunulması mümkün hale geliyor.

Hem en boy oranı dikkat çeken ekranların hem de çözünürlük değeri oldukça başarılı. Ayrıca panel olarak da OLED tercihi yapılmış durumda. Ekran kısmından sonra teknik özellikler bölümünde de söz edelim.

Sony Xperia 1

Yeni akıllı telefonların teknik özellikler bölümünde de Snapdragon 855 işlemcileri karşımıza çıkıyor. 6 GB RAM bellek miktarına sahip olan ve Snapdragon 855 modeli işlemcilerine sahip olan akıllı telefonların 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki ayrı depolama birimine de sahip olduğunu görüyoruz.

Tüm bu özelliklerle beraber telefonların fiyat kısmında ise 949 Euro gibi bir rakama sahip olduğunu ekleyelim. Ekranları ile dikkat çeken akıllı telefonların bu fiyatla beraber Avrupa pazarında satışa çıktığını ekleyelim.

Telefonun ülkemizde satışa çıkması ise söz konusu değil. Zaten Sony, şu an için ülkemizden çekilmiş durumda.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı