Mobil

Sony Xperia 1 DxOMark Puanı Belli Oldu

Sony Xperia 1 DxOMark puanları için açıklama geldi. Sony Xperia 1 DxOMark puanı geldi.

Akıllı telefonların kameraları iyi bir yarış unsuru haline geldi. Akıllı telefonlarda yer alan kameraların ne kadar başarılı bir hale geldiği tartışmasız. Tabii ki bu durum akıllı telefonların kameraları için yeni bir yarışın söz konusu olmasına neden oluyor. Markalar bir yandan telefonlarını geliştirmeye devam ediyor bir yandan ise kameralar değiştiriliyor. Bu şekilde bir çalışma yapan markalardan biri olan Sony, son olarak Sony Xperia 1 modeliyle iddiasını konuşturmuştu.

Fakat Sony Xperia 1 DxOMark puanları beklentileri pek karşılamadı. Başarılı bir kamera dizilimi sunuluyor olsa da Sony Xperia 1 DxOMark puanlarının rakiplerinin gerisinde kaldığını söylemek gerekiyor.

Sony Xperia 1 DxOMark Puanları

Genel kamera performansı kısmında açıklanan puanın 91 olduğunu ekleyelim. Telefonlar için açıklanan genel puan 91 olarak belirlenmiş durumda. Toplamda video çekiminden ise 84 puanın alındığı görülüyor. Yani video performansı çok yüksek değil.

Sony Xperia 1 DxOMark

Buna karşın fotoğraf performansı kısmında ise 94 puanın alındığı görülmekte. Her ne kadar karanlık ortamda çekim kalitesinin yüksek olduğu ve kameranın karanlık ortamda bile hızlı çalışmasının mümkün olduğu görülüyor olsa da HDR kısmında bir başarısızlık olduğu görülüyor.

Bunun dışında flaş ışığı performansının da yine düşük olduğu açıklanmış durumda. Bu değerlendirmeyle beraber telefonların iPhone 8 modelinin gerisinde kaldığını da ekleyelim.  

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı