Mobil

Sony Akıllı Telefon Servislerini Sınırlıyor

Sony akıllı telefonlarında kullandığı servislerini sonlandırmaya başladı.

Akıllı telefon satışlarında bir türlü istediğini alamayan markalar arasında yer alan Sony, son dönemde satış rakamlarında dibe vurmaya başladı. Tasarım değişikliklerini bir türlü adapte olamayan ve yeni modellerini tanıtmakta başarılı olamayan markanın, birçok ülkede akıllı telefon pazarından çekildiğini görmüştük.

Bu ülkeler arasında ülkemiz de yer alıyordu. Akıllı telefon satışlarında istediği başarıyı alamayan ve satışları sınırlanan markanın, son satış rakamları da oldukça düşük seviyede. 600 bin adet akıllı telefon satışı gerçekleştirebilen markanın, bu çöküş sonrasında bazı kararlar aldığını da ekleyelim. Mevcut Sony Xperia akıllı telefon kullanıcılarını da etkileyecek olan kararlar, şimdiden uygulanmaya başlayacak.

Sony Bazı Servislerine Son Verecek

Yeni akıllı telefon modellerinde istediği başarıyı bir türlü yakalayamayan Sony, yavaş yavaş akıllı telefonlarında kullandığı servislerine de son vermeye başladı. Bu noktada markanın ilk olarak Sony E-posta uygulamasında son verdiği görülecek. Sony’nin posta uygulaması yerine artık bu telefonlarda sadece Gmail uygulaması kullanılacak.

Sony

Bunun dışında Amazon tarafından sunulan yedekleme artısı da son bulacak. Artık fotoğraflar için doğrudan yedekleme yapmak mümkün olmayacak. Bunun için de 31 Mart 2020 tarihinin son tarih olacağı açıklandı.

Bu tarihten sonra Amazon üzerinden fotoğraf yedeklemenin kullanılması mümkün olmayacak. Akıllı telefon satışları gittikçe düşen Sony’nin bu hamlesinin nasıl sonuçlar vereceği ise merak konusu.  

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı