Bilim & Teknoloji

Snapdragon 865 Üretim Adresi Değişiyor

Snapdragon 865 işlemcileri için üretim değişikliklerine gidiliyor.

İşlemci teknolojileri konusunda en iddialı firmalardan biri olan Qualcomm, geçtiğimiz günlerde amiral gemisi işlemcilerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Marka geçtiğimiz aylarda yaptığı tanıtımlarında Snapdragon 865 ve Snapdragon 765G modellerinin tanıtımını yapmıştı. Yeni işlemcileri kullanan telefonların ortaya çıkmasından sonra, yeni işlemcilerin üretimi konusunda da önemli bir karara imza atıldığı duyuruldu. Buna göre işlemcilerin üretimini bu sene Samsung üstlenmeyecek.

Snapdragon 865 Üretimi TSMC Tarafından Yapılacak

Bu zamana kadar Samsung ile üretim konusunda bir iş birliğine giden Qualcomm, yeni amiral gemisi işlemci modellerinde ise bu durumu değiştirme kararı aldı. Samsung’un bir yandan da kendi işlemcilerini üretiyor olması, Qualcomm’un geri adım atmasına neden oldu.

Öyle ki Snapdragon 865 serisini üretirken, işlemcinin önemli detaylarını Samsung’un kendi işlemcilerini geliştirmek için kullanabileceği konusunda şüpheler var.

Snapdragon 865

Hal böyle olunca ünlü firma amiral gemisi işlemcilerinin üretimi için TSMC ile anlaşmasına devam edecek. Amiral gemisi işlemciler için üretimi TSMC yapacak ancak Snapdragon 765 serisi işlemcilerin üretimini Samsung yapmaya devam edecek.

Bu konuda iki firmanın ortaklığının devam ettiğini görmek mümkün olacak. Her iki işlemcinin de bulunduğu akıllı telefonların sayısının artması söz konusu olacak. Bu konuda Samsung’un akıllı telefonlarında da çok daha yaygın gibi şekilde Snapdragon işlemcilerini görmeye başlayacağız.  

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı