Mobil

Snapdragon 865 İşlemcisini Kullanacak Modeller Belli Oldu

Akıllı cep telefonları için işlemci üreten Qualcomm, yeni Snapdragon 865 modelini tanıttı. Şirketin tanıtımından sonra hangi telefonların Snapdragon 865’i kullanacakları merak edilirken, haberler bir bir gelmeye devam ediyor. 

Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 865 işlemci setini tanıtmasıyla birlikte gözler telefon şirketlerine çevrildi. İşlemci hızı ve pek çok özelliği ile dikkat çeken Snapdragon 865’i hangi telefonların kullanacağı merak edilirken, telefon şirketlerinden açıklamalar peşi sıra gelmeye devam ediyor. Akıllı telefon pazarında istediği yeri elde edemeyen Lenovo ve Realme ile birlikte sektörde tutunmaya çalışan Xiaomi ve Oppo, Snapdragon 865’i kullanacağını açıklayan şirketler oldular. 

Snapdragon 865 Alacak Olan Modeller

Snapdragon 865’i kullanacak akıllı telefon markaları da yavaş yavaş belli olmaya başladı. Lenovo’dan yapılan açıklamaya göre 2020 yılı içerisinde üretilecek amiral gemisi telefonlarda Snapdragon 765 ve Snapdragon 865 işlemcileri kullanılacak. Ayrıca şirket, bu sayede telefon pazarındaki eski yerine tekrardan kavuşmayı planlıyor. 

Xiaomi de Snapdragon 865’ten faydalanacağı açıklayan şirketlerden birisi oldu. Şirketin kurucularından olan Bin Lin, 2020 yılının ilk çeyreğinde Xiaomi Mi 10’u tanıtacaklarını ve bu telefonun SD 865 işlemcisine sahip olacağını bildirdi. 

Oppo Küresel Satış ve Pazarlama Sorumlusu Alen Wu, 2020 yılında çıkaracakları yeni telefonda Snapdragon 865 teknolojisinden yararlanacaklarını açıklarken, 5G ile alakalı çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini dile getirdi. 

İlerleyen günlerde açıklama yapan şirketlerin sayısının artacağı düşünülüyor. 

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı