Bilim & Teknoloji

Snapdragon 865 için Beğeni Toplayan İddialar

Snapdragon 865 işlemcilerinin içerisinde yer alacak olan teknolojiler için yeni bilgiler gelmeye başladı. Snapdragon 865 neler sunacak?

Amiral gemisi akıllı telefonların hemen hemen hepsinde yer alan Snapdragon işlemciler, Android modelleri için vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Haliyle Qualcomm tarafından geliştirilecek olan yeni nesil Snapdragon işlemcilerde merakla bekleniyor.

Bu noktada özellikle amiral gemisi serilerin içerisinde yer alacak işlemciler merakla bekleniyor. Önümüzdeki senenin işlemci modelleri olarak karşımıza çıkmasını beklediğimiz Snapdragon 865 serisi de en çok merak edilen modellerden bir tanesi. Gelen son bilgilere bakacak olursak, bu modelin merak edilmesi oldukça normal.

Söz konusu işlemci modelleri hakkında gelen bilgilere göre hem 5G modem uyumunu hem de 4G uyumunu göreceğiz.

Snapdragon 865 İki Teknolojiyi Destekleyecek?

Markanın Snapdragon 865 modelinde entegre olarak çalışan bir 5G modemi bulunacak. Bu versiyon yeni amiral gemisi akıllı telefonları da 5G destekli hale getirecek. Entegre olarak kullanılacak olan yeni modemler ise tek standart olmayacak. Bunun yanında 4G destekli bir başka model bulunduğunu da göreceğiz.

4G destekli ikinci versiyonun ise pazarı elinde tutmak için atılan önemli bir adım olacağından söz ediliyor. Bütün markalar 5G teknolojileri sunmayacak.

Snapdragon 865

Bu modelleri kaybetmek istemeyen Qualcomm, bir diğer yandan da 4G modemlerine sahip olan versiyonları sunmaya devam edecek. Snapdragon 865 işlemcilerinin işlemci gücü konusunda ise herhangi bir detay paylaşımı yapılmadı.

İşlemcilerin saat hızı ya da çekirdek sayısı henüz açıklanmış değil. Muhtemelen önümüzdeki ay içerisinde bu konuda da yeni bilgiler paylaşılacak. Şimdilik sadece 5G ile 4G geçişi arasında nasıl bir strateji sunulacağı gösterilmiş oldu.

Yeni işlemci modellerini kullanacak akıllı telefonların hangileri olacağı konusunda da herhangi bir bilgi yok. Muhtemelen yeni işlemcileri kullanan ilk akıllı telefon modellerinin 2020 yılında tanıtıldığını görmek mümkün olacak.   

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı