Bilim & Teknoloji

Snapdragon 865 Belli Detaylarla Ortaya Çıktı

Snapdragon 865 işlemcileri için yeni bilgiler var. Snapdragon 865 nasıl modeller olacak?

İşlemci teknoloji konusunda en iddialı firmalardan biri olan Qualcomm, yeni işlemcileri için de hazırlıklarına başladı. Markanın şu an için Snapdragon 855 işlemcileriyle sektördeki yerini aldığını biliyoruz. 7 nm üretim sürecinin bir ürünü olan son serinin hemen sonrasında ise Snapdragon 865 işlemcilerinin gelmesi bekleniyor. Yeni işlemcilerin özelliklerinin neler olacağı konusunda da bazı bilgiler ortaya çıkmış durumda.

Snapdragon 865 Nasıl Bir Teknolojiyle Gelecek?

Akıllı telefonlar için en önemli bileşenler olan işlemcileri yeni bir seviyeye taşıyacak olan Snapdragon 865 modeli, 6 ay sonra tanıtılacak. Tanıtım için 6 aylık bir süreden söz edilmesine rağmen, işlemcilerin özellikleri için de bazı iddialar var.

Buna göre yeni seri akıllı telefonlarda yer alacak olan amiral gemisi işlemcilerin LPDDR5 RAM teknolojisini destekleyeceği belirtiliyor. LPDDR5 RAM teknolojisinin çok daha başarılı bir bellek yönetimi sunması sağlanacak.

Tabii ki üreticiler için böyle bir zorunluluk olmayacak. LPDDR5 RAM bellek teknolojisinin dışında eski nesil RAM bellek teknolojileri de desteklenecek. Bu konuda oldukça iddialı bir işlemci yönetimi sunulması sağlanacak.

Snapdragon 865

Ayrıca bu işlemcilerin 5G destekli modemlere sahip olacağı da yine gelen bilgiler arasında. Fakat üretim teknolojisi kısmında ilginç bazı bilgilerin olduğunu da ekleyelim. Buna göre yeni seri işlemcilerin 7 nm üretim sürecine devam etmesi bekleniyor.

Apple’ın 5 nm üretim sürecine geçecek olan A14 işlemcilerine karşı bu seride 7 nm üretimin devam ettiğini görmemiz mümkün olacak. Şimdilik seri hakkında ortaya çıkan bilgiler bu kadar ile sınırlı.

Şu an için tanıtıma 6 aylık bir süre olduğunu tekrar hatırlatalım. Bu süre içerisinde daha birçok konuda değişiklikler yapıldığını görmek mümkün olabilir. En azından üretim teknolojisi kısmında farklı kararların alındığını görmemiz pek sürpriz olmaz gibi duruyor. Snapdragon 865 amiral gemisi işlemcileri için yeni detaylar geldiği zaman haberimizi güncelleyeceğiz.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı