İnternet
Trend

Snapchat Yeni Güncelleme Detayları Ortaya Çıktı

Snapchat konum etkiketi özelliği ile güncelleniyor. Snapchat güncellemesi ne zaman gelecek? Yeni güncelleme nasıl bir kullanım sunacak?

Sosyal medya uygulamaları içerisinde geri planda kaldığı düşünülen Snapchat, sessiz ama hızlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor.

Düşünülenin aksine son testlere göre kullanılabilirlik oranlarını bir hayli arttırdığı görülen sosyal medya uygulamasının, şu sıralar yeni bir güncelleme hazırlığı içerisinde olduğu da ortaya çıktı. Buna göre uygulamaya önemli artılar geliyor.

Snapchat Nasıl Bir Güncelleme Alacak?

Yazılım geliştirme uzmanı olarak görev yapan Manchun Wong isimli geliştirici tarafından paylaşılan bilgilere göre Snapchat yeni bir güncelleme hazırlığında. Güncellemenin uygulamada nasıl değişiklikleri getireceği konusunda da bilgiler var. Buna göre uygulamaya gelişmiş bir konum bildirim özelliği gelecek.

Fursquare tarzında konum bildirimlerini destekleyecek olan uygulamanın, konum bildirimi sırasında bitmoji karakterleri de destekleyeceği açıklandı. Bu demek oluyor ki harita üzerinde kendi bitmoji karakterinizi kullanarak yerinizi gösterebileceksiniz. Bunun dışında yakındaki kişileri etiketleme gibi bir özellik de olacak.

Yakında yer alan ve konum çevresinde gözüken diğer kullanıcıları da etiketlemeniz mümkün olacak. Bu etiketleme için gizlilik konusunun da öne çıkacağını ekleyelim. Tabii ki etiketleme sistemi kullanılacak ancak bu konuda gizlilikte oldukça önemli olacak.

Snapchat

Check in işlemleri için konum paylaşma özelliğini aktif etmek gerekecek. Bu özelliği aktif eden kullanıcılar arasında işlemlerin gözüktüğünü görmek mümkün olacak. Bunun dışında bir de hayalet mod adı verilen bir mod göreceğiz. Hayalet modu, konum etiketleme sisteminden de çıkmanızı sağlayacak.

Bu mod ile geçici bir süre için erişilmez olacaksınız. Bir nevi geçici bir süre için uygulama kapalı hale getirilmiş olacak. Şimdilik test aşamasında olan yeni güncellemenin getirdiği son ayrıcalığın da konum durumunuzu kimlerin gördüğünü listelemek olduğunu belirtelim. Hem konumlarınızı kimler görüntülemiş hem de kimler etiketlemiş görebileceksiniz.

Düzenleme için ne kadar süre isteneceği bilinmiyor. Güncelleme şu an için testlere başlamış olsa da kesin yayın tarihi konusunda bir açıklama yok. Tüm kullanıcılar için yayınlanacak olan güncellemenin, genel düzenlemeleri de kullanıma alması bekleniyor.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı