İnternet

Snapchat Tasarımı Yenileniyor

Snapchat yeni tasarıma geçiş yaptı.

Sosyal medya uygulamaları arasında yaşanan rekabetin bir örneği olan Snapchat, Instagram ataklarından sonra ciddi oranda kan kaybetmişti. Uygulamaya eklenen yeni özellikler de tam olarak isteneni vermedi. Bu noktada çalışmalar ise sürmeye devam ediyor.

Bir yandan yeni filtreler, bir yandan ise aktifliği arttırmak adına yeni hamleler gelirken şimdi ise uygulamanın tasarımının değişeceği duyuruldu. Bu kez yeni bir tasarıma geçiş yapılacak ve artık kullanıcılar daha kullanışlı bir arayüze ulaşmış olacak. Kullanıcılar arasındaki aktifliği de arttırmak adına yeni sekme sistemi sunacak olan uygulamanın tasarımının nasıl değiştiğine bakalım.

Snapchat Tasarımı Nasıl Değişti?

Eksi tasarımda genel olarak 3 ana sekmeye yer veriliyordu. 3 sekmenin bulunduğu eski tasarıma göre yeni tasarım biraz daha kullanışlı. 3 sekmeli eski tasarım yerine 5 sekmeli bir anasayfa tasarımı sunuluyor. Bunun dışında artık arkadaşlarınızın konumlarını görebileceğiniz animasyon haritasının da sohbet sekmesinin yan tarafına alındığını görüyoruz.

Snapchat

Orijinal dizi ve diğer programların gösterilmesi için özel olarak sunulan Discover penceresinin de sağ kısma taşındığını ve daha kullanışlı bir hal aldığını söylemek gerekiyor. Bu yen tasarımla beraber Snapchat yeniden kullanıcı kazanabilir mi bilinmez ama şu an için yarışta var olmak adına önemli değişiklikler yapmakta.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı