İnternet

Skype için Önemli Güncelleme

Skype için görüntülü görüşme özelliği değişti. Güncelleme ile gelen yenilikler neler? Kullanım nasıl değişti? İşte tüm bilinenler.

Sosyal medya uygulaması, anlık mesajlaşma uygulaması, mesajlaşma uygulaması, görüntülü sohbet uygulaması ve daha birçok şekilde adlandırabileceğimiz Skype için yeni güncellemeler yayınlandı. Çok uzun bir süredir kullanılan uygulama için yayınlanan yeni güncellemeler oldukça memnun edici.

Son olarak dün itibariyle yeni bir güncelleme daha yayınlandı. Yeni güncellemeyle beraber gelen özellik ise bir hayli ilgi gördü. Hemen Skype güncellemesinden ve gelen yeni özelliklerden söz edelim.

Skype Güncellemesi Neler Sunuyor?

Skype güncellemesiyle beraber gelen en büyük yenilik görüntülü grup görüşme özelliğinde karşımıza çıkıyor. Daha önce görüntülü görüşme özelliği için 25 kişiye kadar destek veriliyordu. Uygulama içerisinde maksimum 25 kullanıcı grup görüşmesi gerçekleştirebiliyordu ve görüntülü görüşme sırasında da bazı sıkıntılar yaşanabiliyordu.

Yeni güncelleme sonrasında ise bu sorunlar tamamen çözülmüş oldu. Bir yandan sorunların çözüldüğü gördük bir diğer yandan ise güncellemenin kullanıcı sayısını arttırdığını gördük.

Buna göre artık 50 kişiye kadar görüntülü grup görüşmesi gerçekleştirilebilecek. 50 kişiye kadar görüntülü görüşme sunulmasıyla beraber FaceTime ile Apple’ın getirmiş olduğu sınır da aşılmış oldu. Yeni güncellemenin şu an için kullanımda olduğunu da ekleyelim.

Skype

Güncelleme için getirilen yeni özellikler bununla sınırlı değil. Sadece görüntülü görüşme kullanıcı sayısında artış yapılmadı. Bunun dışında kullanıcılara gönderilen mesajlar için de düzenleme yapılmış durumda. Bildirimler için artık toplu gönderim gerçekleştirilebiliyor. Bunun yanında grup üyelerinin görüşmeye katılması için özel bildirimlerin gönderilmesine de izin verildi.

Zil sesi ya da melodi olarak gönderebileceğiniz bildirimler için sınır ise 25 kullanıcı olarak açıklandı. 25 kullanıcıya kadar zil sesi olarak gönderilebiliyor. Gönderilen tüm bu bildirimlerin tek bir düzen içerisinde sunulduğunu da eklemek gerekiyor. Tüm yenilikleriyle beraber güncellemeyi şu an için yükleyebileceğini de belirtelim.   

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı