Bilim & Teknoloji

Siemens Yeni Yüksek Hızlı Tren, Teslim Etti

Siemens Yeni Yüksek Hızlı Trenler için ilk teslimatı yaptı. Yeni trenler iddialı özelliklerle geliyor.

Yeni hızlı trenlerin geliştirildiği ve bu trenlerin ilk olarak Ankara’da kullanılacağı konusunda bilgiler paylaşan Siemens, beklenen teslimatı sonunda gerçekleştirdi. Bir süredir merakla beklenen yeni hızlı trenlerin Ankara’ya teslimatlarının yapıldığı açıklandı.

Yolculardan alınan geri bildirimler ve bu konuda yapılan izleme çalışmalarına göre trenlerin nasıl yeni özelliklerle güncelleneceği tespit edilmişti. Bir nevi trenlerin eksik yönleri tespit edilmişti. Yeni trenler de tam olarak buna göre hazırlandı.

Siemens Hızlı Tren için Testler Bir Süre Devam Edecek

Yeni yüksek hızlı trenlerde değiştirilen ilk kısım koltuk sayısı oldu. Artık kafeterya bölümlerinde daha fazla koltuk sayısının olduğu ve bunun kullanıcıların geri bildirimlerine göre düzenlendiği de açıklandı. Bunun dışında trende yolcuların telefon ve bilgisayarlarını şarj edebilecekleri prizlerin sayısı da artırıldı. Bir nevi işin konfor yönünün daha fazla öne çıkarıldığını görmekteyiz.

Siemens Yeni Yüksek Hızlı Tren

Yapılan düzenlemelerin dışında bu serinin 300 km kadar hıza çıkabildiğini de ekleyelim. Hızlı tren sınıfında yer alan ve konfor yönü ağır basan yenilenmiş Siemens trenlerinin, ilk etapta testlere alınacağı açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

Yüksek Hızlı Tren Bakım Merkezi’ne teslim edilen trenlerin iki ay boyunca testleri de devam edecek. 2 ay sonunda trenlerin ne kadar başarılı olduğuna bağlı olarak 2020 yılında trenlerin raya çıkması beklenmekte.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı