Mobil

Sharp Katlanabilir Telefonlarıyla Gündeme Gelecek

Sharp katlanabilir akıllı telefonları ortaya çıktı. İşte yeni nesil akıllı telefonlar.

Son dönemde katlanabilir akıllı telefonlara yoğun bir ilgi var. Bu alanda sürekli yeni bir akıllı telefon tanıtılmaya başlandı. Samsung’un Galaxy Fold akıllı telefonları, hemen sonrasında Huawei tarafından gelen Mate X modeli derken bu kez Sharp tarafından katlanabilir bir akıllı telefon sunulacağı ortaya çıktı. Bu kez yeni akıllı telefonların patent görsellerinin paylaşıldığını gördük.

Sharp Katlanabilir Akıllı Telefonu Nasıl Olacak?

Çinli markanın, yenilikçi tasarımları desteklediğini biliyoruz. Çerçevesiz akıllı telefon sunan ilk markalardan olan Sharp, katlanabilir akıllı telefonlarda da fark yaratmaya geliyor.

Markanın yeni akıllı telefonlarında, rakiplerden farklı olarak dikine katlanan bir seri göreceğiz. Yana doğru katlanan benzer modellerin aksine bu modelde dikey olarak katlanan bir seri sunulması, taşınabilirlik konusunda en iyi çözümlerin elde edileceğini gösteriyor.

Yana doğru geniş ekran yerine, uzun ince bir ekran sistemi kullanılacak. Telefon katlandığı zaman ise hem önde hem de arka kısımda ekranlar karşımıza çıkacak. Yani telefonu katladığınız zaman çift ekranlı bir akıllı telefon elde etmiş olacaksınız. Patent görselleri ortaya çıkan serinin teknik kısımda neler sunacağı konusunda ise çok fazla bir bilgi yok.  

Sharp

Muhtemelen amiral gemisi akıllı telefon modellerinde karşılaşılan teknik özellikler bu seride de karşımıza çıkacak. Beklentiler Snapdragon 855 işlemcilerinin kullanılması yönünde. Ancak ekran boyutu, ekran teknolojisi, kamera sistemleri ve benzeri detayların yakın zamanda belli olması ve sistem konusunda detayların açıklanması bekleniyor.

2017 yılından beri hazırlandığını düşündüğümüz akıllı telefonların net tasarım tarihini şu an için bilemiyoruz ancak bu sene içerisinde akıllı telefonların tanıtılması beklentisi var. Şu an için aktarabileceğimiz detaylar bu şekilde.

Telefonlarla ilgili yeni detaylar paylaşıldığı zaman sitemizde yer vereceğiz. Özellikle teknik özelliklerin nasıl şekilleneceğini merak ediyoruz. Sharp bu konuda çok sık sürpriz yapan markalardan bir tanesi.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı