Mobil

Sharp Katlanabilir Akıllı Telefonu Gösterdi

Sharp katlanabilir akıllı telefonlar için beklenen paylaşımları yaptı. İşte konsept çalışması.

Katlanabilir akıllı telefon fikrine tam olarak alıştık. Samsung, Huawei ve daha birçok markanın bu alanda girişimleri bulunuyor. Mevcut katlanabilir akıllı telefon modellerinden biraz daha farklı bir yapı sunarak öne çıkmasını beklediğimiz markalardan birisi de Sharp.

Tasarım konusunda yatay değil de dikey konumda katlanabilir bir telefon olmasını beklediğimiz telefonları hazırlayan marka, sonunda bu modeller için bir konsept çalışması da yayınladı.

Sharp Katlanabilir Telefonlar Ortaya Çıktı

Markanın yeni akıllı telefonları için dikine katlanabilir serilere yer vereceğini biliyorduk. Beklentileri karşılayan bir konsept çalışması da yayınlandı. Böylelikle Sharp katlanabilir akıllı telefonlarını ilk kez ortaya çıkarmış oldu.

Konsept model için yapılan paylaşım, çok önemli detayları da ortaya çıkarıyor. Bir kere telefonda AMOLED ekran kullanılıyor ve bu ekran ortadan ikiye katlanabiliyor. 6.18 inçlik ekranların 1440 X 3040 piksel çözünürlük değeri de olması beklentiler arasında.

Hem çözünürlük kısmında hem de ekran teknolojisi kısmında detaylar netlik kazandı. Fakat yeni akıllı telefonların sistem özellikleri konusunda detayların netlik kazanmadığını da belirtelim.

Nasıl bir işlemci kullanılacağı, kameraların özelliklerinin neler olacağı ve diğer detayların şu an için bilinmesi mümkün değil.

Benzer akıllı telefonlara göre biraz daha kalın bir kasaya sahip olacağı görülen Sharp katlanabilir akıllı telefonunun tüm bu özelliklerinin belli olacağı detaylı tanıtımın ne zaman yapılacağı da açıklanmadı. Bu konsept çalışmasının 1-2 yıl içerisinde hayata geçmesi bekleniyor.

Fakat dediğimiz gibi net süre için şu an yorum yapmak oldukça zor. Dikine katlanabilir bir akıllı telefonun, kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı da merak konusu. Öyle ki telefonu kutu şeklinde kapatmanız mümkün. Herhangi bir ikinci ekran söz konusu değil.  

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı