Bilim & Teknoloji

Segway Prototip Tekerlekli Sandalye S-Pod Teknoloji Şovunda Çöktü

Segway'in prototip tekerlekli sandalyesi, CES teknoloji şovunda bir gösteri sırasında çöktü.

Kendinden dengeli bir elektrikli tekerlekli sandalye olan Segway’in prototip tekerlekli sandalyesi S-Pod, çöktüğü sırada bir gazeteci tarafından test ediliyordu. Sürücü kazayla duvara çarpmadan önce aracı hızlandırmıştı.

Maksimum hızı 24 km / s’dir (38km / s) olan tekerlekli sandalye ile gerçekleştirilen kaza sonrasında şirket kimsenin yaralanmadığını söyledi. Kaza, S-Pod’u daha fazla demo için kullanılamaz hale getirdi, ancak analistler şirketin kalıcı hasarla karşılaşmaması gerektiğini söyledi.

Reticle Research’ün ana analisti Ross Rubin, “Hiçbir şekilde arıza tam bir başarısızlık değildir. Şirketin hala nihai ürüne yakın olmasına bir işarettir.” dedi. S-Pod, havaalanları, tema parkları ve çalışma kampüsleri gibi kapalı alanlarda kullanılmak üzere tasarlandı.

Segway’in pazarlama direktörü Jeff Wu, modelin emniyet kemeri olmadığını, ancak şirketinin bir tane eklemeyi amaçladığını söyledi. Çinli firma prototip için ne kadar harcadığını söylemedi, ancak şirketler genellikle yıllık Las Vegas fuarında sergilenmeye hazır olmak için milyonlarca dolarlık ürün geliştirerek ciddi meblağlarda para harcıyorlar.

S-Pod 2021’de Satışa Sunulacak

S-Pod’un 2021’in başlarında satışa çıkması bekleniyor. Sandalyenin demo modeli tasarımı için medya büyük ilgi gösterdi. Sandalye, Jurassic World filminden esinlenerek yapıldı. Sosyal medyadaki birçok kişi ise sandalyeyi Pixar filmi Wall-E’deki insanları taşıyan sandalyelere benzetti.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı