Bilim & Teknoloji

Seat Mii Electric Araçları Duyuruldu

Seat Mii Electric araçları için beklenen duyuru yapıldı. Seat Mii Electric araçları nasıl özelliklere sahip? Ne zaman trafiğe çıkacak? Fiyatlar belli mi?

Elektrikli araç teknolojilerinde hızlı bir ilerleme söz konusu. Sürekli bu alanda yeni bir araç modelinin tanıtıldığını görüyoruz. Hemen hemen her otomotiv devinin elektrikli araçlar üzerinde çalışmalar yaptığını biliyoruz.

Bu konuda yeni temsilcilerden birisi de Seat oldu. İspanyol otomotiv devi tarafından yapılan tanıtımla beraber markanın ilk elektrikli otomobili olan Seat Mii Electric görücüye çıkmış oldu. Ana modele sadık kalınarak üretilen yeni elektrikli model için detaylarda ortaya çıktı. Seat Mii Electric için sunulan yeni sistemlerden söz edelim.

Seat Mii Electric Neler Sunuyor?

Seat, yeni araçları için önemli bir değişikliğe imza atmadı. Markanın yine Mii serisine yer verdiğini gördük. MEB elektrikli otomobil şasisini kullanmak yerine mevcut modelden devam eden markanın, dış tasarım ve iç tasarımda da herhangi bir değişiklik yapmadığı görülüyor.

Dış tasarım kısmında en önemli değişiklik aracın arkasına eklenen Seat Mii Electric yazısı oldu. Bunun dışında çok önemli bir değişim söz konusu olmadı.

Seat Mii Electric

Yine Volkswagen e-UP sistemlerinin kullanıldığı araçta 38.6 kWh değerinde de bataryalar bulunduğu açıklandı. Bu değerle beraber aracın sürüş menzili ise 200 km olarak açıklandı. 200 km menzilin kullanım şartlarına göre değişiklik gösterdiğini de eklemek gerekiyor.

Hızlı şarj olma özelliklerine de sahip olan serinin 4 saatlik bir süre içerisinde %80’lik şarj olduğu da belirtildi. Son olarak aracın maksimum olarak sunduğu süratin 131 km olduğunu da ekleyelim.

2020 yıllında satışa çıkacak olan yeni serinin fiyatının netlik kazanmadığını da ekleyelim. Seat’ın tüm akıllı teknolojilerine sahip olacak olan araçların hangi ülkelerde satışa çıkacağı konusunda da herhangi bir açıklama yapılmadı.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı