Bilim & Teknoloji

Seat Leon Cupra için Sevindirici Haber

Seat Leon Cupra için motor seçeneklerinin değişeceği ortaya çıktı. Yeni Seat Leon Cupra neler sunacak?

Performans odaklı araçlar içerisinde en çok tutulan serilerin başında Seat Leon Cupra modeli geliyor. Rakiplerine göre mini tasarımıyla dikkat çeken serinin, oldukça güçlü motorlara sahip olduğunu ve performans konusunda belli sınırların üzerine çıkmayı başardığını da görmekteyiz.

Ciddi bir hayran kitlesi oluşturan ve kendi kullanıcı kitlesine sahip olan Seat Leon Cupra modelleri için şu sıralar yeni gelişmeler gündemde. Gelen bilgilere göre Seat, yeni kasa sonrasında çok önemli bir değişikliğe daha imza atacak. Hemen markanın planlarının neler olduğuna bakalım.

Seat Leon Cupra Hibrit Motorla Gelecek

İlk olarak Seat Leon Cupra modellerinin kasa değişiklikleriyle gündeme geldiğini göreceğiz. 2020 yılında yollara çıkacak olan yeni modelle beraber kasa tamamen değişmiş olacak. Fakat değişiklikler kasa ile sınırlı kalmayacak. Bunun yanında motor seçeneklerinde de bir değişiklik söz konusu olacak.

2020 model Seat Leon Cupra serisinde değil ancak bir sene sonra satışa çıkacak olan modelde, hibrit motor seçeneğinin de geldiğini göreceğiz. Elektrikli araç teknolojisine geçiş yapacak Seat’ın, performans konusunda kayıp yaşamamak için özel bir seri üzerinde çalıştığından da söz ediliyor. Şu an için hibrit motora ilişkin detaylar belli olmuş değil.

Buna karşın yeni serilerde nasıl bir motor kullanılacağı biliniyor. Gelen bilgilere göre yeni serilerde 245 beygir gücünde çalışan bir motor göreceğiz. Muhtemelen 1.4 ya da 1,6 seçenekleri sunulacak. Elektrikli motorlarda ise durum biraz daha farklı olacak.

Seat Leon Cupra

Elektrik destekli olarak gelecek olan motorlarda performansın biraz daha artması üzerine çalışmalar yapıldığını göreceğiz. Şimdilik yeni serinin tasarım değişiklikleri konusunda da bilgiler netlik kazanmış değil.

2020 modellerinde yepyeni bir Seat Leon Cupra kasası göreceğiz ancak dediğimiz gibi şimdilik detayları bilemiyoruz. Ülkemizde de satışa çıkacak olan yeni modeller için yakın bir zaman sonra bilgilerin gelmesi bekleniyor. Şu an elde ettiğimiz bilgiler bu kadar. Yeni detaylar ve tasarım hatları için son görseller ortaya çıktığı zaman, detayları paylaşmaya devam edeceğiz.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı