Haberler

Samsung’un Süper Hızlı Şarj Eden Batarya Hamlesi

Akıllı telefon ve tablet piyasasında çok iyi bir konumda bulunan Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, aynı zamanda powerbank üretiminde de sektörde lider olmak istiyor.

Samsung’un geliştirmelere devam ettiği yeni powerbank afişe oldu. Şirketin aldığı son sertifikalarla ortaya çıkan cihazın 10 bin mAh batarya kapasitesine sahip olacağı ve 25 W kablolu-kablosuz hızlı şarj desteği ile piyasaya sürüleceği kesinleşti. 

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte kullanıcıların şarj ihtiyacı en üst noktaya ulaştı. Hızlı bir şekilde biten bataryanın priz olmadığı yerlerde şarj edilebilmesini sağlayan powerbankler ise tüm dünyada büyük satış rakamlarına ulaştı. Akıllı telefon üreticilerinden birisi olan ve sektörde üst noktada yer alan Samsung da yeni powerbank cihazı için kolları sıvadı. Taşınabilir şarj konusunda geliştirmelerini sürdüren şirketin aldığı sertifikalar ortaya çıkarken, yeni powerbankin nasıl olacağı da kesinleşti. 

İşte Samsung’un Yeni Powerbank Cihazının Özellikleri

Amerika Birleşik Devletleri’nin Federal İletişim Kurumu’ndan powerbank için uygunluk sertifikası alan Samsung’un yeni cihazının özellikleri ortaya çıkmış oldu. Edinilen bilgilere göre cihaz, hem kablolu hem de kablosuz şarj imkanıyla kullanıcıların kolay bir şekilde telefonlarını doldurmalarını sağlayacak.

10 Bin mAh batarya kapasitesine sahip olacak olan Samsung’un yeni powerbanki ayrıca kablosuz şarj desteği ile piyasaya sürülecek. Kablosuz şarj desteğinin 15 W olacağı ifade edilirken şirketin kablolu şarjda 25 W desteği sağlayacağı belirtiliyor. Ayrıca cihazda iki adet USB Type-C girişi yer alacak. Cihazın kısa süre içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı