Haberler

Samsung’un Galaxy Buds Kulaklığı İlk Güncellemesini Aldı

Samsung'un Galaxy S10 ailesi ile birlikte kullanıcılara ücretsiz olarak sağladığı Galaxy Buds adlı yeni teknoloji kulaklıklara güncelleme geldi.

Apple’ın öncülük ettiği 3.5mm kulaklık girişlerine veda seramonisine OnePlus, Xiaomi ve Huawei gibi lider akıllı telefon üreticileri de eşlik etmişti. Ancak Güney Koreli teknoloji üreticilerinden Samsung ise 3.5mm kulaklık girişlerine veda edebilmiş değil. Kısa süre önce kullanıcıların beğenisine sunulan Galaxy Buds adlı kulaklıklara ilk güncelleme dağıtıldı.

Samsung’un Galaxy 10 ailesine ait olan üyeleri satın alan kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan Galaxy Buds, ilk bakışta oldukça beğeni toplamış görünüyor. Ancak özellikle Bixby desteğini göremeyen kullanıcıların hayal kırıklığı, yeni yayınlanan güncelleme ile gideriliyor. İşte detaylar..

Galaxy Buds Kulaklıkları İçin Güncelleme Yayınlandı

Galaxy Buds kulaklıkları için en dikkat çeken güncelleme içeriği olarak cihazlara sunulan Bixby kontrolleri. Yayınlanan güncelleme ile birlikte artık kulaklıklara verilen komutlarla birlikte Bixby sesli asistanı etkinleştirilip devre dışı bırakılabilecek. Birçok ekolayzır ayarı arasında geçiş bu komutlar sayesinde yapılabilecekken güncelleme kapsamında sunulan bu özelliğin şimdilik sadece ABD, Güney Kore dillerini desteklemesi bir handikap olarak duruyor.

Güncelleme ile gelen bir diğer özellik ise kulaklığın dokunmatik yüzey sensörü yazılımında yapılan iyileştirmeler. Artık Galaxy Buds kulaklıkları ikili ve üçlü dokunma hareketlerini çok daha hızlı algılayabiliyor.

Ayrıca Ambient Sound özelliği de güncelleme ile bu kulaklığı kullanan kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Çeşitli hata giderimleri ve güvenlik iyileştirmelerini de içeren bu güncellemenin toplam dosya boyutu ise 2MB civarında. Galaxy Buds ürününe gelen güncelleme şu an itibariyle Galaxy Gear uygulaması aracılığıyla yüklenebilir.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı