Haberler

Samsung Galaxy Tab S6 5G Özellikleri Sızdırıldı

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung yalnızca akıllı telefonlarıyla değil, tabletleriyle de ön planda kalmaya gayret ediyor. Geçtiğimiz aylarda 4G desteği bulunan Galaxy Tab S6’yı tanıtan şirket, bu yıl içerisinde 5G destekli Galaxy Tab S6’yı piyasaya sürecek.

Akıllı telefon pazarında dünya şirketleriyle rekabet eden Samsung, aynı şekilde tablet üretiminde de üst sıralarda yer alıyor. Şirket çalışmalarına devam ederken kullanıcılara sevindirici bir haber verildi. Alınan bilgilere göre Samsung, bu yıl içerisinde 5G destekli Galaxy Tab S6 ile piyasada olacak. 

Tek Fark Modem Birimi

Şirketten gelen bilgilere göre 2019’un Ağustos ayında tanıtılan 4G destekli Galaxy Tab S6 ile bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek 5G destekli Galaxy Tab 6’nın özellikleri bire bir aynı. Tek fark, 5G desteği sebebiyle Snapdragon’un X50 modem birimi olacak.

Bu yıl içerisinde piyasada olacağı kesinlik kazanan Galaxy Tab S6 5G, hem 6 GB hem de 8 GB RAM seçenekleriyle satışa sürülecek. Ayrıca cihaz 128 GB ve 256 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği ile kullanıcılara tanıtılacak. 

Samsung’un 5G destekli yeni tableti Galaxy Tab S6’ın arka tarafında 13 MP çözünürlüğünde bir ana kamera ve 5 MP çözünürlüğünde ultra geniş açılı bir kamera bulunacak. Ayrıca ön kısımda 8 MP çözünürlüğündeki kameradan da bahsetmek mümkün. 

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı