Haberler
Trend

Samsung Galaxy S11 Kamera Özellikleri Belli Oldu

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un yeni telefonu Galaxy S11 Plus’in ne zaman tanıtılacağı belli olurken, telefon hakkında bazı bilgiler tanıtımdan önce sızdırılmış oldu.

Türkiye’de binlerce kişi tarafından tercih edilen Samsung markalı akıllı cep telefonlarının yenisi Galaxy S11 Plus, 2020’de San Franciso’daki etkinlikte sunulacak. Ancak etkinlikten önce telefonla ilgili bazı bilgiler gelmeye devam ediyor. Özellikle Galaxy S11 Plus’ın kamera özellikleri sızdırıldı.

Dijital kameralardan ziyade akıllı telefon fotoğrafçılığının ön plana çıkması, şirketleri de rekabet içine soktu. Özellikle Samsung’un bu konudaki atılımları devam ederken yeni telefon Galaxy S11 Plus hakkında ilginç bilgiler geldi. Öncelikle şirketin 2x optik yakınlaştırma teknolojisinden faydalanırken 5x optik yakınlaştırma sensörü ile yeni telefonu kullanıcılara sunacağı düşünülüyordu.

İşte Galaxy S11 Plus’ın Kamerası

Son gelen bilgiler Galaxy S11 Plus’ın çok daha nitelikli olacağını ortaya koydu. Ice Universe tarafından verilen bilgilere göre yeni telefon üzerinde 108 megapiksel çözünürlüğüne sahip bir kamera bulunacak. Ayrıca 50x hybrid yakınlaştırma ve 100x dijital yakınlaştırma sayesinde kullanıcılar çok daha farklı bir deneyimle karşı karşıya kalabilecekler. Galaxy S11 Plus’da bunlarla birlikte çok fazla sensör olacağını da paylaşmak mümkün.

İlerleyen günlerde netleşecek bilgilerin 2020 San Fransisco Akıllı telefon etkinliğinden önce kullanıcılara duyurulması planlanıyor. Samsung’un geliştirmelere devam ettiği de gelen bilgiler arasında.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı