Mobil

Samsung Galaxy S11 için SAMOLED Ekran Geliyor

Samsung, SAMOLED ekran teknolojisi için patent başvurusunda bulundu.

Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy 11 modelleri için hazırlıklar hızlanmaya başladı. Yeni akıllı telefon modellerinde nasıl özelliklerin yer alacağı konusu bir yana, bu model için patent başvuruları da yapılmaya başlanıyor.

Telefon için yapılan patent başvurularını görmüştük ancak bu kez Samsung yeni bir ekran için patent başvurusunda bulundu. Yeni ekran teknolojisi olarak gelmesi beklenen SAMOLED için Kore Fikri Mülkiyet Ofisi üzerinden ticari marka patent başvurusu yapan marka, özel bir ekran teknolojisi sunmaya hazırlanıyor.

SAMOLED Ekran, Galaxy 11 Modelinde Kullanılabilir

Patent başvurusunun ardından ekranların Galaxy S11 akıllı telefonlarında kullanılması bekleniyor. Yeni amiral gemisi serisi akıllı telefonlarda yer alacak olan ekranların tam olarak nasıl bir teknolojiye sahip olacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

SAMOLED

Samsung’un AMOLED ekranlarının meşhur olduğunu biliyoruz. Birçok akıllı telefon modelinde de yer alan AMOLED ekranların farklı bir türü olması beklenen SAMOLED ekran modelleri için tanıtımı beklemek gerekecek. İddialar arasında bu modelin Super AMOLED ekran olabileceği, ismin de kısaltma olarak sunulmuş olabileceği var.

Tabii ki yeni akıllı telefonlarında ekran teknolojilerini yenilemesini beklediğimiz markanın, bambaşka bir sürpriz sunduğunu da görmek mümkün olabilir. Bunlar için tanıtımı beklemek gerekiyor.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı