Mobil

Samsung Galaxy S10 Şarj Teknolojisi Yenileniyor

Samsung Galaxy S10 hızlı şarj için yeni bir güncelleme alıyor. Samsung Galaxy S10 güncellemesi için tüm detaylar.

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan yeni amiral gemisi akıllı telefonları Samsung Galaxy S10 serisi, bir süredir gündemdeki yerini koruyor. Yeni akıllı telefonların satışları da tüm hızıyla devam ederken bir diğer yandan ise Samsung’un yeni modelleri için güncellemeleri devam ediyor.

Bu kez markanın hızlı şarj konusunda güncellemeler yapacağı açıklandı. Güncellemelerin eksik kalan bir yönü de kapatacağı açıklandı. Hemen detaylardan söz edelim.

Samsung Galaxy S10 Kablosuz Şarj Güncellemesi Yolda 

Samsung tarafından paylaşılan bilgilere göre Samsung Galaxy S10 modelleri için hızlı şarj güncellemesi yapılacak. Söz konusu akıllı telefonlar tanıtıldığı zaman 15W hızlı şarj desteğinin sunulduğunu görmüştük.

15W hızlı şarj desteğinin ise rakiplerin gerisinde kaldığını görmüştük. Huawei gibi rakiplerin gerisinde kalmak isteyen Samsung’un bu konuda bir düzenleme yapacağı ortaya çıktı. İşte güncelleme tam olarak bu düzenlemeyi içeriyor. Yeni güncelleme sonrasında 15W olan hızlı şarj desteğinin 25W olarak değiştirildiğini görmek mümkün olacak.

Hızlı şarj desteğinin artırılmış olması, bu konuda rakiplerin önüne geçmek için en önemli adımlardan biri olarak gösterilebilir. Yazılımsal olarak yapılacak düzenlemenin desteklenmesi için bir de donanım aracı kullanmak gerekecek.

Samsung Galaxy S10

25W hızlı şarj desteğini kullanmak isteyen kullanıcıların ekstra bir adaptör alması gerekecek. Kutudan çıkan adaptörlerin bu konuda destek vermediğini göreceğiz. Ekstra adaptör almanız durumunda ise 25W hızlı şarj özelliğini kolayca kullanabilir olacaksınız.

Yeni güncellemenin sunduğu yenilikler sadece hızlı şarj alanında olmayacak. Samsung Galaxy S10 modelleri için hızlı şarj eksiği kapatılacak ancak bir de kamera güncellemesi yapılacak. Kameralar için gece modu kısmında güncelleme geldiğini göreceğiz.

Yapılan güncelleme sonrasında kameralara süper gece modu olarak belirtilen bir mod eklenecek. Süper gece modu, düşük ışıklarda kameranın daha net görüntüler elde etmesini sağlayacak. Her iki güncellemenin de Nisan ayı içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Güncellemelerin farklı sürüm numaralarıyla yayınlanıp yayınlanmayacağı ise bilinmiyor. Tüm bu yenilikleri tek bir güncelleme içerisinde de görebiliriz. Detaylar için Nisan ayını beklemek gerekiyor.    

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı