Mobil
Trend

Samsung Galaxy S10 Lite ve Galaxy Note10 Lite İçin Onay Verildi

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'dan Galaxy S10 Lite ve Note 10 Lite atağı geliyor.

Rakiplerinin önüne geçmek ve yeni telefonlarıyla pazardaki payını kaybetmek istemeyen Samsung’un planları tıkır tıkır işliyor. Güney Kore merkezli şirket, Galaxy S10 Lite ve Galaxy Note 10 Lite’ı kullanıcılarına duyuracak. 

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, iki yeni telefonu Galaxy S10 Lite ve Galaxy Note 10 Lite’ı kullanıcılarına duyurmaya hazırlanıyor. Ayrıca gelen bilgilere göre iki telefona da onay belgesi verildi. Son aşamanın tamamlanmasıyla birlikte şirketin ilgi çekecek bir lansmanla telefonlarını satışa çıkarması bekleniyor. 

Galaxy S10 Lite Bu Ay Satışa Çıkıyor

Gelen bilgilere göre Tayland’da bulunan NBTC, Samsung’un kullanıcılarına sunmak istediği Galaxy S10 Lite ve Galaxy Note 10 Lite’a onay verdi. Ayrıca telefonların satışa nasıl sunulacakları da kesinleşmiş oldu. Galaxy Note 10 Lite, Snapdragon 855 işlemcisini kullanacak, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile piyasada yerini alacak. Alınan onayın ardından telefonun Ocak 2020 itibariyle satışa sunulması bekleniyor.

Galaxy Note 10 Lite Beklentileri Karşılayacak

Samsung’un onay alan bir diğer telefonu da Galaxy Note 10 Lite oldu. SIG tarafından onaylanan telefonun Exynos 9810 işlemcisini kullanacağı belirtiliyor. Bunun yanı sıra telefonda 6 GB RAM desteği sağlanmakta. Ayrıca Galaxy Note 10 Lite Android 10 işletim sistemini kullanacak. Galaxy S10 Lite bu ay kullanıcılarla buluşacak olsa bile Note 10 Lite için henüz kesin bir tarihin bulunmadığını ifade etmek gerekmekte.

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı