Mobil

Samsung Galaxy Note 10 için Yepyeni Detaylar Geliyor

Samsung Galaxy Note 10 akıllı telefonlarının tasarımı için yeni bilgiler geliyor. Samsung Galaxy Note 10 nasıl bir model olacak?

Samsung, yeni amiral gemisi serisini tanıttı. Markanın yeni akıllı telefonlarını tanıtmasının hemen ardından, yenilenmiş tasarımın geldiğini gördük. Tasarım kısmında çok önemli değişikliklere giden Samsung, şimdi ise Note 10 modelini gündeme almış durumda. Samsung Galaxy Note 10 için gelen ilk bilgiler ise çok iddialı bir telefonu işaret ediyor.

Samsung Galaxy Note 10 Nasıl Bir Tasarımla Gelecek?

En çok merak edilen kısım, yeni akıllı telefonların tasarımının nasıl olacağı. Galaxy S8 ve Galaxy S9 akıllı telefonlarında önemli bir tasarım değişikliği olmamış ve beklenen tasarım değişikliği Galaxy S10 akıllı telefonlarında karşımıza çıkmıştı.

Aynı durumun Samsung Galaxy Note 10 modelinde de gerçekleşmesi bekleniyor. Yine yeni akıllı telefonların tasarım kısmında önemli bir fark yaratması beklentisi var.

Note 8 ile Note 9 modelleri arasında, tasarım kısmında çok önemli bir fark yoktu. Bu modelde ise beklentiler karşılanacak gibi duruyor. Gelen bilgiler de bu yönde.

Gelen bilgilere göre bu modelde de ekran üzerinde kamera tasarımına devam edilecek. Bu sayede ekran kullanım alanı ve ekran gövde oranı bir hayli artmış olacak. Fakat tek değişiklik bu olmayacak. Asıl değişikliği fiziksel tuşlar kısmında göreceğiz. Fiziksel tuşların tamamen kaldırıldığını görmek mümkün olacak.

Samsung Galaxy Note 10

Yeni seride fiziksel tuşlar yerine özel olarak üretilmiş olan sensörleri göreceğiz. Dokunsal ve reflekslerle çalışan sensörlerin kullanımı da oldukça basit olacak.

Bir nevi parmak izi tuşlarına benzer ve geri bildirim veren sensörlerin kullanıldığını göreceğiz. Sadece açma kapama tuşu için değil, tüm fiziksel tuşlar için aynı sistemin uygulandığını göreceğiz. Bu kısımda bir fark söz konusu değil.

Özellikle sanal asistan tuşunun yerine böyle bir dokunsal tuş gelmesinin oldukça avantajlı olacağı düşüncesi var. Yine de Samsung Galaxy Note 10 akıllı telefonlarının tasarımı için gelen bu bilgilerin kesin olmadığını belirtelim.

Samsung Galaxy Note 10

Bir değişiklik olacağı kesin ancak değişikliğin bu şekilde fiziksel tuşlarda olup olmayacağı bilinmiyor. En azından şimdilik bu konuda net bilgiler yok demek yanlış olmaz.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı