Mobil

Samsung Galaxy A70 Tanıtıldı – İşte Özellikleri

Samsung Galaxy A70 akıllı telefonları için beklenen tanıtım gerçekleştirildi. Samsung Galaxy A70 nasıl sistemlerle geliyor? İşte açıklanan ilk özellikler.

Samsung’un uzun süredir beklenen yeni akıllı telefonları ortaya çıktı. En az amiral gemisi akıllı telefon modelleri kadar konuşulmasını beklediğimiz yeni seri Samsung Galaxy A70 modeli oldu. Kısa süre önce tanıtımı yapılan modelin detaylarından ve tasarımından söz edelim. Bakalım Samsung Galaxy A70 neler sunuyor?

Samsung Galaxy A70 Tasarımı Nasıl?

Yeni akıllı telefonların tasarımı, Samsung’un yenilenmiş olan tasarım çizgisini koruyor. Bu modelde de su damlası çentik bölümüne sahip olan Infinity-U tasarımı kullanılmış durumda. Ekranın genel kullanım alanı da bir hayli arttırılmış. Ön kısımda çerçevesiz tasarım kullanılmaya devam ediyor. Arka kısımda ise üçlü arka kamera kurulumu dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy A70

Üst üste dizilmiş ve köşeye konumlandırılmış olan üçlü arka kamera kullanımının devam ettiğini görüyoruz. Kameraların hemen altında ise flaş ışığının kullanıldığı görülüyor. Arka kapak kısmında yine parlak tasarım da kullanılmaya devam ediyor. Genel tasarım bu şekilde. Dilerseniz teknik özelliklerden de söz edelim.

Samsung Galaxy A70 Teknik Özellikleri Nasıl?

Yeni akıllı telefonların teknik özellikleri de oldukça iddialı. Bu modelle beraber 6.7 inçlik bir ekran görüyoruz. 6.7 inçlik dev ekran Super AMOLED teknolojisinde ve 21:9 ekran formatı kullanılıyor. Bunun yanında Full HD+ çözünürlük değeri görüyoruz. Ayrıca ekran üzerinden parmak izi okuma teknolojisine de yer verilmiş durumda.  

Genel olarak ekran konusunda öne çıkan modelin, işlemci serisi henüz açıklanmadı. Sadece orta segment bir işlemci modelinin kullanılacağını biliyoruz.

Samsung Galaxy A70

Bunun dışında RAM bellek kısmında ise 6 ve 8 GB RAM bellek miktarları karşımıza çıkıyor. İki farklı RAM bellek miktarının kullanılmasıyla beraber depolama alanı kısmında da 128 GB alternatifi sunuluyor.

Son olarak kamera sisteminden söz etmemiz gerekli. Bu modelde 32 MP değerinde ana arka kameraya, 8 MP + 5 MP değerinde çift arka kamera eşlik ediyor. Toplamda 3 arka kameranın bulunduğu Samsung Galaxy A70, ön kısımda da 32 MP değerinde tek bir kamera kullanıyor.

Samsung Galaxy A70

4500 mAh değerinde bataryası, 25 W hızlı şarj desteği gibi teknolojileriyle konuşulacak olan Samsung Galaxy A70 modelinin fiyatı ve çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı