Mobil

Samsung Galaxy A60 Tanıtıldı – İşte Özellikler ve Fiyat

Samsung Galaxy A60 akıllı telefonları için tanıtım yapıldı. Samsung Galaxy A60 nasıl bir model olacak?

Akıllı telefon modellerinde A serisi için güncellemelerine devam eden Samsung, kısa bir süre önce yeni akıllı telefonları için tanıtım yaptı. Markanın yeni akıllı telefonu Samsung Galaxy A60 modeli oldu. Tasarımı ve sistem özellikleri açıklanan modelin, dikkat çeken ve fark yaratan özelliklerine bakalım.

Samsung Galaxy A60 Tasarımı Nasıl?

Yeni akıllı telefonların tasarım kısmında Infinity O serisine geçiş yaptığını görüyoruz. Yenilenmiş akıllı telefon ekran tasarımı sunan marka, ekrana gömülü kamera sistemi kullanıyor.

Üst köşeye konumlandırılmış olan kameranın dışında ekranda çentik alanı da yok herhangi bir çerçeve bölümü de yok. %92 seviyesine çıkmış ekran gövde oranından söz ediyoruz. Yeni akıllı telefonların bunun dışında arka kapak tasarımı da oldukça dikkat çekici.

Arka kapak tasarımında da üst üste sıralı kameralar bulunuyor. Kameraların hemen altında ise bir flaş ışığının yer aldığını ve ortalanmış bir de parmak izi sensörüne yer verildiğini görüyoruz. Parlak arka yüzey kullanan telefonun oldukça şık bir görüntüsü var.

Samsung Galaxy A60

Samsung Galaxy A60 Teknik Özellikleri Neler?

Tasarım kısmında çok şık bir telefon olan Samsung Galaxy A60 akıllı telefonunun, teknik kısımda ilk dikkat çeken detayı ise 6.3 inçlik ekranları.

Full HD+ çözünürlük değerine sahip olan akıllı telefonun işlemci kısmında ise Snapdragon 675 serisine yer verildiğini görüyoruz. Orta segment için başarılı işlemcilerin, 2 GHz hız değeri bulunuyor ve 11 nm üretim sürecinin bir ürününden söz ediyoruz.

6 GB RAM bellek miktarına sahip olan akıllı telefonun, depolama alanı kısmında ise 128 GB depolama alanına yer verildiğini de ekleyelim.

Bu detayları bir kenara bırakıp kamera kısmına geçtiğimiz zaman da yine iddialı bir akıllı telefon bizleri karşılıyor. Samsung Galaxy A60, 3 arka kameraya sahip bir model. 32 MP değerinde f/1.7 diyafram açıklık değerine sahip olan ana arka kamera dışında, 8 MP değerinde ikinci arka kamera karşımıza çıkıyor.

f/2.2 diyafram açıklık değerine sahip olan bu kameraları 5 MP değerinde derinlik algılama teknolojisine sahip olan üçüncü bir kamera desteklemekte. Yeni modellerin fiyatı ise henüz açıklanmış değil.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı