Haberler
Trend

Samsung Galaxy A51 ve A71 Avrupa Fiyatı Dikkat Çekiyor

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, 2019 yılı hedeflerine ulaşarak başarısını perçinledi. Şirket, 2020 yılında da Galaxy A51 ve A71 ile orta segment kullanıcılara hitap etmek istiyor. Ayrıca Samsung’un yeni telefonlarının Avrupa fiyatları da belli oldu. 

Orta segment kullanıcıların beklentilerini karşılayan Galaxy A50 ve A70 ile 2019 yılını başarıyla kapatan Samsung, 2020’de çıtayı yükseltmek istiyor. Şirketin yeni telefonları A51 ve A71 ile sektörde söz sahibi olmak istediği bilinirken cihazların Avrupa fiyatları da belli oldu. 

İşte Galaxy A51 ve A71 ‘in Avrupa Fiyatı 

Edinilen bilgilere göre Samsung, A51’i Ocak ayının sonuna kadar GSM operatörleri üzerinden satışa çıkaracak. Üç değişik renk seçeneğiyle piyasada olacak Galaxy A51’in fiyatı da 370 Euro olarak belirlendi. Cihaz, Hollanda’dan sonra Fransa’da da raflardaki yerini alacak. 

Samsung Galaxy A51 ile birlikte Galaxy A71’in de fiyatı belli oldu. Edinilen bilgilere göre cihaz, üç renk seçeneği ile raflardaki yerini alırken, 470 Euro’ya satışa sunulacak. Şubat ayında Avrupa pazarında olacak A71’in ilk başta İngiltere’de kullanıcılarla buluşacağı ifade ediliyor. Standart vergilerle hesaplanan fiyatlar Avrupa ülkeleri arasında ufak farklılıklara sebep olabilir. Ancak modellerin Türkiye’de vergilerden ötürü daha pahalı şekilde satışa çıkacağı düşünülüyor. Bilindiği üzere Galaxy A50 350 Euro, A70 ise 420 Euro’ya satışa sunulmuştu. 

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı