Mobil

Samsung Galaxy A2 Core Detayları Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A2 Core akıllı telefonları için teknik özellikler ortaya çıktı. İşte yeni modeller için yeni bilgiler.

Akıllı telefonlarıyla fark yaratan ve şu sıralar Galaxy A80 modeliyle gündemde olan Samsung, bir yandan da giriş seviyesi akıllı telefon modelleri için çalışmalarına devam ediyor. Şu sıralar markanın üzerinde çalıştığı akıllı telefonlarından birisi de Samsung Galaxy A2 Core modeli. Android Go destekli, giriş seviyesi bir akıllı telefon olması beklenen modelin özelliklerine ilişkin önemli detaylarda ortaya çıkmış durumda.

Samsung Galaxy A2 Core Nasıl Özelliklerle Gelecek?

Yeni akıllı telefonların en önemli özelliği Android Go destekli olması olacak. Bu şekilde güncellemeleri alan bir model sunulacak demek yanlış olmaz. Güncelleme desteğinin dışında öne çıkan bir başka kısım ise ekran boyutu.

Samsung’un bu modelle beraber 5 inçlik bir ekran sunacağı bilgisi var. 5 inçlik ekranların 960 X 540 piksel gibi bir çözünürlük değeri bulunacak ve telefonların LCD panel kullandığını göreceğiz.

Bunun dışında işlemci kısmında ise Exynos 7870 serisine yer verildiğini görmek mümkün olacak. Yeni işlemciler hem güç kısmında yeterli bir değer sunulmasını sağlamış olacak hem de Android Go destekli modelin avantajlarının ortaya çıkmasını sağlayacak.

Samsung Galaxy A2 Core

1 GB RAM bellek miktarının öne çıkmasını beklediğimiz Samsung Galaxy A2 Core akıllı telefonlarının depolama alanı kısmında ise 16 GB gibi bir kapasite kullanılacak. Bu özelliklerinde giriş seviyesi akıllı telefonları işaret eden Samsung Galaxy A2 Core modellerinin, kamera kısmında da giriş seviyesi bir telefon olacağını söyleyebiliriz.

Öyle ki ortaya çıkan raporlara göre kamera kısmında da 5 MP değerinde arka kamera göreceğiz. 5 MP değerinde arka kameranın yanında, 2600 mAh değerinde bataryada yine standart özellikler arasında olacak.

Tüm bu özelliklerle beraber yeni modelin fiyatının ise 400-450 TL arasında olması bekleniyor. Tabii ki fiyatlar için henüz kesin bir bilgi yok. Teknik özellikler için de aynı durum geçerli.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı