Mobil

Samsung Akıllı Telefonlar İçin Görünmez Klavye Tanıttı

Samsung, CES 2020'de akıllı telefonlar için tasarladığı görünmez klavyesini tanıttı.

Dünyanın ünlü teknoloji fuarı CES 2020 7 Ocak’ta kapılarını ziyaretçilerine açtı. Bu sene 53.’sü düzenlenen CES fuarında dünyaca ünlü teknoloji devleri stant açtı. Fuarda Samsung, akıllı telefon sahiplerinin telefonun kendi ekranına dokunmaya alternatif olarak bir masaya veya başka bir yüzeye yerleştirilen görünmez klavyelerin tanıtımını gerçekleştirdi.

SelfieType yazılımı, kullanıcının parmaklarını telefonun ön kamerasından izler ve yazılanları Qwerty klavyedeymişçesine algılar. Chris Fox, görünmez klavyelerin pratikte işe yarayıp yaramadığını görmek için Las Vegas’taki CES teknoloji fuarında denedi.

Görünmez Klavyenin Sağladığı Kolaylık

Samsung tarafından ziyaretçilerin beğenisine sunulan görünmez klavye kısıtlı bir telefon üzerinde yazma yerine geniş bir yüzeyi kullanma imkanı tanıyor. Bunun için telefonu önünüze koyarak ön kamerayı açmanız yeterli. Ön kameranın parmaklarınızı görecek şekilde ayarlandığından emin olun. Kamera sizin el hareketlerinize göre klavye tuşlarını tanımlar. Böylece önünüzde hiçbir şey olmadan yalnızca masaya basarak klavye kullanımı sağlayabilirsiniz.

Samsung’tan CES 2020’de Büyük Performans

Samsung görünmez klavye ile birlikte pek çok ürünü de tanıttı. Bu ürünler arasında Samsung’un katlanılabilir telefonları da yer alıyor. Galaxy Fold 2 model katlanabilir Samsung telefonun 850 dolara satışa sunulacağı biliniyor. Telefon dikey olarak katlanma özelliğine sahip ve Snapdragon 855 işlemcisini içeriyor.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı